Üniversitede Hangi Bölümü Tercih Etmeliyim?

Necati Kozalak

Hectopat
Daha fazla  
Ben üniversitede Bilgisayar Programcılığı okumak istiyorum ama son zamanlarda programlamadan soğumaya başladım; bu yüzden artık veri tabanı, ağ(network) gibi bölümlerden birilerini tercih etmeyi düşünüyorum ancak ne yapacağımı bilemiyorum. Genel olarak takıntılı ve detaycı bir yapıya sahibim ve bilgisayarın başında genellikle elektronik videolar izlerim. Bir keresinde Minecraft oynarken toprakları kazıp altına kablo görevi gören kızıltaş döşüyordum ve köydeki evlere elektrik sağlıyordum, ayrıca baz istasyonu bile yaptığım oldu.

Veri merkezlerinden de çok hoşlanıyorum ve kendi veri merkezimin olmasını da çok istiyorum. Şunu da söylemek istiyorum ki arada sırada bilgi sahibi olmasam da mantığımla boş kareli deftere elektronik çizimler yapıyorum; bilgisayar ve ağ ekipmanları, araba ve savunma sanayi ürünleri gibi şeyler. Daha önce de Metin2 oynarken hep kendi sunucumu kurup yönetmek istemişimdir, bunları da göz önünde bulursanız iyi olur.

Ben üniversitede Bilgisayar Programcılığı okumak istiyorum ama son zamanlarda programlamadan soğumaya başladım; bu yüzden artık veri tabanı, ağ(network) gibi bölümlerden birilerini tercih etmeyi düşünüyorum ancak ne yapacağımı bilemiyorum. Genel olarak takıntılı ve detaycı bir yapıya sahibim ve bilgisayarın başında genellikle elektronik videolar izlerim. Bir keresinde Minecraft oynarken toprakları kazıp altına kablo görevi gören kızıltaş döşüyordum ve köydeki evlere elektrik sağlıyordum, ayrıca baz istasyonu bile yaptığım oldu.

Veri merkezlerinden de çok hoşlanıyorum ve kendi veri merkezimin olmasını da çok istiyorum. Şunu da söylemek istiyorum ki arada sırada bilgi sahibi olmasam da mantığımla boş kareli deftere elektronik çizimler yapıyorum; bilgisayar ve ağ ekipmanları, araba ve savunma sanayi ürünleri gibi şeyler. Daha önce de Metin2 oynarken hep kendi sunucumu kurup yönetmek istemişimdir, bunları da göz önünde bulursanız iyi olur.
Çok para kazancağınız değil mutlu olucağınız mesleği seçmelisiniz. Bence meslek seçmedeki ana kriter budur.

Ben üniversitede Bilgisayar Programcılığı okumak istiyorum ama son zamanlarda programlamadan soğumaya başladım..

Nereye kadar gidebildin ne başardın da soğudun? Daha görmediğin çok şey olduğunu düşünüyorum ilerisi çok daha zevkli.:D

Yazılım Mühendisliği - Bilgisayar Mühendisliği - Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerini tercih edebilirsin.

Hepsinin içinde programlama göreceksin, ayrıca veritabanları, ağ gibi şu sıralar merak saldığın detayları sana Yazılım Mühendisliği'nde gösterecekler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı