Üniversitede internet nasıl kullanılıyor?

Devlet yurtları ortaya bir modem koyup birkaç Access Point tanımlıyor, özel yurtlarda her odada Access Point ve ortada birkaç modem var diye biliyorum, eve çıkanlar ise normal bir şekilde modem alıyor.

Bazı KYK yurtları kampüsün içinde oluyor, üniversite de anlaşmalı ise Eduroam kullanıyorsun. Ücretsiz öğrenci interneti yani. Özel yurtlarda ise internet var ama yok gibi bir şey. Ben özel yurtta kalırken gece 4-5 gibi maksimum 3 mbps ve LoL'de 30 ping görüyordum. Pek bir beklentin olmasın yani. Mobil veri ile devam.

Yurt internetlerinin cidden kötü olduğunu söylüyorlar. Eve çıkanlar için hangi internet paketlerini önerirsiniz ? Bütçe 100-150 olabilir.

Yurt internetlerinin cidden kötü olduğunu söylüyorlar. Eve çıkanlar için hangi internet paketlerini önerirsiniz ? Bütçe 100-150 olabilir.
Altyapına bağlı. Çıktığımız evde Türk Telekom altyapımız yoktu bir firma ile anlaştık kendileri cihazı terasa bağladılar öyle sahip olduk internete. 90 TL'ye 25 download 5 upload vardı.

Hocam Turkcell ve Vodafone'un taşınabilir interneti olutor diye biliyorum Superbox gibi.
En azından Superbox adına konuşursam aşırı ama aşırı fahiş fiyatla satılıyor, bir öğrencinin hiç bir şekilde ödeyemeyeceği, zaten parasını da hak etmeyen bir hizmet. ADSL altyapı varsa dahi 100 TL'ye 16 civarı alırsınız, Superbox kotasız 15 Mbps internet 600 TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı