Üniversitede sosyalleşmek

RamazanQs

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050 Tİ
Ryzen 3 3100
Merhaba, üniversitede bulunduğum bölümün saçma bir ortamı var. Konuşacağım kişiler ile konuşuyorum kulüpler harici nasıl diğer bölümlerden insanlar ile tanışabilir ve sosyalleşebilirim? Muhabbet açmak için insanlara sorular soruyorum fakat bu tarz konularda iyi olmadığım için pek muhabbet dönmüyor maksimum 30 sn 1 dk falan muhabbet dönüyor kampüs'de sosyalleşmek için bir tavsiyeniz var mı acaba?

Film, dizi muhabbetleri uzun sürer. Mesela karşıda ki kişi The Walking Dead dizisini çok seviyordur sende ona "Bak onun spin off u gelecek bu yıl. Darly var başrolde diyebilirsiniz" Ya da bunu diğer dizilere uygularsınız. Kısacası ilgi alanını belirleyip güncel olayları tartışırsınız.

Blurlu kısımda spoiler var dikkat.

Film, dizi muhabbetleri uzun sürer. Mesela karşıda ki kişi The Walking Dead dizisini çok seviyordur sende ona "bak onun spin off u gelecek bu yıl. Darly var başrolde diyebilirsiniz" ya da bunu diğer dizilere uygularsınız. Kısacası ilgi alanını belirleyip güncel olayları tartışırsınız.

Blurlu kısımda spoiler var dikkat.

Hocam benim de asıl ilgi alanım film dizi fakat sosyal medyada çok olsa da bu günü kadar çevremde dizi ve filmler hakkında 10 dk dan uzun süre konuşabileceğim kişi sayısı 1 elin parmağını geçmemiştir ne zaman film dizi konusu açsam karşıda ki kişi çok izlemek veya Türk dizileri izlerim der sabah çalışıp akşam okuyorum o yüzden kulüpler için pek vaktim olmuyor :/

Halisahaya çağır?

Futbol da benim ilgi alanım değil ve daha hiç tanımadığım kapüste rastgele oturan adamı nasıl halısahaya çağırayım :D

WhatsApp grubu falan olmuyor mu hepsini "kanka son 1 kişi kaldı gelir misin" diye girilebilir konuya
Futbol ilgi alanın değilse de sorun olmaz kolay bir mevkiye geçersin aldığın topu ileri vur maç biter samimiyet sohbet gerisi sende.

Üniversitede bir şekilde insanlarla muhabbetin oluyor. Ya sigara molasında konuşuyosun, ya derslik ararken falan bir şekilde birileriyle muhabbete giriyorsun zaten. Daha sonradan da bu insanları görünce git yanlarına selam ver, konuş. İlgi alanın falan değilse hiç halı saha falan uğraşma bence.

Üniversitede bir şekilde insanlarla muhabbetin oluyor. Ya sigara molasında konuşuyosun, ya derslik ararken falan bir şekilde birileriyle muhabbete giriyorsun zaten. Daha sonradan da bu insanları görünce git yanlarına selam ver, konuş. İlgi alanın falan değilse hiç halı saha falan uğraşma bence.

Açıkçası zaten dediğin şekilde konuştuğum muhabbet ettiğim insanlar var fakat ben 1 sene öncesine kadar içe dönük ve kendi isteğim ile asosyal birisi olduğum için çok sosyal ve heyecanlı bir hayatım olmadı son zamlarda bunu değiştirip sosyalleşmek istedim fakat bu konuda o kadar yılın ardından ne kadar beceriksiz kaldığımı fark ettim :D ve bunun açığını kapatmak için olabilidiğince çok ve farklı insanlar tanımak istiyorum örneğin şu an samimi olduğum 1 tane bile kız arkadaşım yok bu yüzden bol bol muhabbet edebileceğim kızlı erkekli arkadaşlar ve ortamlar edinmek istiyorum.

Açıkçası zaten dediğin şekilde konuştuğum muhabbet ettiğim insanlar var fakat ben 1 sene öncesine kadar içe dönük ve kendi isteğim ile asosyal birisi olduğum için çok sosyal ve heyecanlı bir hayatım olmadı son zamlarda bunu değiştirip sosyalleşmek istedim fakat bu konuda o kadar yılın ardından ne kadar beceriksiz kaldığımı fark ettim :D ve bunun açığını kapatmak için olabilidiğince çok ve farklı insanlar tanımak istiyorum örneğin şu an samimi olduğum 1 tane bile kız arkadaşım yok bu yüzden bol bol muhabbet edebileceğim kızlı erkekli arkadaşlar ve ortamlar edinmek istiyorum.
Voleybol.

Hocam sizin tavsiyeler iyi fakat benim yapabileceğim tavsiyeler değil öncelikle hayatımda hiç voleybol oynamadım anca öğretir misin diye yardım isteyip tanışabilirim veya voleybol kulübü aracılığı ile falan yapılabilir fakat bunun için dediğim gibi ayırabileceğim çok vaktim yok bana daha genel ve kolay tanışabileceğim yollar lazım.

Aslında bi etkinliğe çağırma fikri bana mantıklı geliyor çünkü o etkinlikte hem siz sosyalleşiyorsunuz hemde o çağırdığınız kişi

Hocam sizin tavsiyeler iyi fakat benim yapabileceğim tavsiyeler değil öncelikle hayatımda hiç voleybol oynamadım anca öğretir misin diye yardım isteyip tanışabilirim veya voleybol kulübü aracılığı ile falan yapılabilir fakat bunun için dediğim gibi ayırabileceğim çok vaktim yok bana daha genel ve kolay tanışabileceğim yollar lazım.
İnternet kafe?

Yeni konular

Geri
Yukarı