Üniversiteler açılır mı?

HALS

Centipat
Yer
ISTANBUL
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Arkadaşlar, sizce ne olur? Açılır mı yoksa uzaktan eğitime devam mı edilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açacaklar bence büyük ihtimalle çok akıllı oldukları için ve sonra corona iyice artınca kapatacaklar. Bizde o sırada evde bu sıcakda nefes almaya çalışırken öleceğiz coronayı da kapınca.

Arkadaşlar, sizce ne olur? Açılır mı yoksa uzaktan eğitime devam mı edilir?

Merhabalar:
Açabilirlerde açmayabilirlerde ama açılmasını istiyorsanız lütfen sosyal mesafe ve maske kurallını uyunuz.
Beraber ve birlikte olursak biz kazanacağız covid 19 kaybettek. :)
#sosyal mesafe ve maske.
Açacaklar bence büyük ihtimalle çok akıllı oldukları için ve sonra corona iyice artınca kapatacaklar. Bizde o sırada evde bu sıcakda nefes almaya çalışırken öleceğiz coronayı da kapınca.

Beraber kazanacağız.
#Sosyal mesafe ve maske.

Son düzenleme:
Hocam biliyorsunuz ki üniversiteler bu konuda serbest. İlkokul veya liseler gibi Milli Eğitim'in aldığı kararlara göre ilerlemiyor. Her üniversite kendi takvimini yapıyor. Tabii ki devlet bir zorunluluk getirirse herkes uyar orası ayrı dava.
Ben üniversitelerin açılsa bile kısa sürede kapanacağını düşünüyorum çünkü üniversitede denen yer ilkokul ve liselere oranla çok çok daha kalabalık ki zaten bunu herkes biliyor. Benim arkadaşım merkez yerde babasının dükkanında çalışıyor, esnaf kendileri. Tüm doktor tanıdıkları Ocak ayına kadar kesin açılmayacak diyormuş. Vakalar da artıyor, okullar açılırsa iyice artar önü arkası kesilmez.

Bunu bir kenara bırakalım şimdi, ben size benim üniversitemin planladığı takvimi söyleyeyim size. 5 Ekim'de açılacak ve teorik dersler uzaktan eğitim olarak, laboratuvarda çalışmayı gerektiren uygulamalı dersler ise günlere bölünerek üniversiteye gidip işlenecek. Fakat bu bile hiç kesin değil çünkü ayın 11'inde toplandı yapılıp duyuru yapılacak ve muhtemelen değişecek. Yani demek istediğim açılsa bile çoğu üniversitede en fazla bu şekilde açılır. Daha fazlası olmaz bence.

Hocam biliyorsunuz ki üniversiteler bu konuda serbest. İlkokul veya liseler gibi milli eğitim'in aldığı kararlara göre ilerlemiyor. Her üniversite kendi takvimini yapıyor. Tabii ki devlet bir zorunluluk getirirse herkes uyar orası ayrı dava.
Ben üniversitelerin açılsa bile kısa sürede kapanacağını düşünüyorum çünkü üniversitede denen yer ilkokul ve liselere oranla çok çok daha kalabalık ki zaten bunu herkes biliyor. Benim arkadaşım merkez yerde babasının dükkanında çalışıyor, esnaf kendileri. Tüm doktor tanıdıkları ocak ayına kadar kesin açılmayacak diyormuş. Vakalar da artıyor, okullar açılırsa iyice artar önü arkası kesilmez.

Bunu bir kenara bırakalım şimdi, ben size benim üniversitemin planladığı takvimi söyleyeyim size. 5 Ekim'de açılacak ve teorik dersler uzaktan eğitim olarak, laboratuvarda çalışmayı gerektiren uygulamalı dersler ise günlere bölünerek üniversiteye gidip işlenecek. Fakat bu bile hiç kesin değil çünkü ayın 11'inde toplandı yapılıp duyuru yapılacak ve muhtemelen değişecek. Yani demek istediğim açılsa bile çoğu üniversitede en fazla bu şekilde açılır. Daha fazlası olmaz bence.

Her şey yolluna gelecek biraz sabretteceğiz.
Yakında covid 19 aşısı olacak o zamana kadar sabrettteceğiz.
#Sosyal mesafe ve maske.

Yeni konular

Geri
Yukarı