Üniversiteler açılır mı?

Bu şekilde 1 yıldır hiçbir şey öğrenemedik. Bu gidişle uzaktan öğrenememeye devam da ederiz. En mantıklısı hibrit sistem isteyen uzaktan isteyen yüz yüze. En kısa sürede hibrit şekilde başlamalı.

Açılabilir ama bence açılmamalı. Açılsa bile uzun bir süre sonra açılır bence. Hatta meslek liseleri de tekrar kapatılmalı. Sadece uzaktan eğitim olmalı. Her ne kadar tekli sıra ve tedbirli olunsa bile, garantisi yok ve tehlikeli. Ayrıca staja gitmek ne kadar saçma bir şey ya? Böyle bir dönemde çok saçma ve gereksiz kararlar verildiğini düşünüyorum şahsen. Umarım açılmaz ve tedbir amaçlı yeni karar ile meslek liseleri dahil tümü kapanır. Biliyorum belki bazılarınız kötü olacağını belirtip bir ilerleme yapamayacağımızı belirtir ama olması gereken bu.

Bu şekilde 1 yıldır hiçbir şey öğrenemedik. Bu gidişle uzaktan öğrenememeye devam da ederiz. En mantıklısı hibrit sistem isteyen uzaktan isteyen yüz yüze. En kısa sürede hibrit şekilde başlamalı.
Hocam öğrenip öğrenememe durumu biraz da hocalara bağlı. Bahsedildiği şekilde hiçbir şey öğrenememe durumunu kesinlikle yaşamadık. Tabii ki yüz yüze kadar etkili değil ama abartıldığı kadar da kötü değil.

Zaten açılmasını isteyen kişilerin çoğunun ortam için açılmasını istediğini düşünüyorum. Açılırsa da isteğe bağlı olmalı.

Kardeş dediğin doğru sana hak veriyorum fakat bende açılmasından taraftayım neden diye soracak olursan. Geçen dönem İngilizce hazırlık bitirdim sadece 1 dönem okula gittim 2.dönem Online oldu ve ben ve benim gibiler speaking kısımında ingilizcede oldukça zayıf kaldı. Bu yıl kendi bölümüme geçtim ve bölümüm %100 İngilizce. Okul olarak mergen sistemini kullanıyoruz ve aynı zamanda MC teams kullanıyoruz. Öncelikle canlı derste aldığın verimi kesinlikle alamıyorsun bunuda yok saydım. Türkiye'de ki internet alt yapısının rezalet oluşu yüzünden hocaların sesleri kesik kesik geliyor drop ping demiyorum bile. Telif hakkı olmasa bunu burada ispatlayabilirdim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı