Üniversiteye arabayla gitmek

Yeni nesil çok ilginç, çook...

Piyasa yapmak için soruyorsun herhalde, arabayla gitmiş olursun ve 18 yaşını geçtiğin için kişisel araçla ulaşım sağlamak gayet normal bir olay. Ne bekliyorsun yani arabayla gittin diye kızlar kaputuna mı yapışacak?

Baba ferarin olur, porschen olur ne bilim, üstü açık BMW olur, g kasa Mercedes'in olur anlarım ama egea ulaşılması zor ve tipi iyi bir araba değil. Yani okula he egea ile gitmişsin he otobüsle. Yakışıklı biri ile Porsche'yi kıyaslarsın ama egea mı yakışıklı biri mi desen herkes yakışıklı olan kişiyi tercih edecektir. Ve arabayla okula gittin mi herkes kanka beni gezdir, kanka şuraya gidelim, kanka arabayı versene gezelim. Üniversitede kız arıyorsan yakışıklı ol, karakterli ol, adam gibi bölümde ol. Kızlar bir yaştan sonra kafa ya da eğitimsiz erkekten ziyade zeki ve olgun insan bekliyor.

Konuya bak, gelen mesajlara bak. 😆😂😂 Gülsem mi ağlasam mı bilemedim. Konu sahibi Egea ile kız tavlamaya mı çalışıyor, yoksa arabayı satıp başka araba mı alacak.

Normal bir şey. Hiçbir üniversite de aaa bak “x” kişisinin arabası varmış biliyor muydun? tarzı bir muhabbet duymadım, kimse sallamıyor kısaca. Yukarıda arkadaşın dediği gibi yakın çevren “kanka beni şuraya bıraksana”, “şuraya gidiyorsan beni de atsana bir zahmet” tarzında mevzular döner sadece.

Karı kız faktörünü bir tarafa koyarak cevap vereceğim.

Avantajları:
Bir kere konfor sahibi olursun. Yok otobüs-metro geç kaldı, yok yer bulamadım kaç saat ayakta gittim derdin olmaz.
Suratına suratına öksüren, sümküren insanlarla yan yana dip dibe yolculuk etmek zorunda kalmazsın.
İstediğin saatte istediğin yere gitme özgürlüğün olur, dönüşte vasıta bulunur mu stresi çekmezsin.
Sınav zamanı okuldan çıkar çıkmaz vakit kaybetmeden evine/yurduna gider dersini çalışırsın.
Her sabah geç kalır mıyım stresiyle sabahın köründe uyanmak zorunda kalmazsın.

Dezavantajları:
Muayenesi, bakımı, servisi, aküsü, lastiği, arıza verince uğraştırması gibi nedenlerle zamanından çalar.
Ailenden yeterince para gelmiyorsa, KYK kredisiyle geçiniyorsan benzin masrafı ve yukarıdaki saydığım masrafların altından kalkmak zordur.
Kırıcı olmayan bir yapın varsa parazit arkadaşlarından kurtulamazsın, kanka beni de eve bıraksana, kanka beni de sabah geçerken alsana diyen tipler bir yerden sonra canını sıkar.
Özellikle kalabalık bir şehirde yaşıyorsan park sorunu yaşarsın. Lanet olsun diyip arabayı ortaya bırakıp gidesin gelir bazen.
Trafikte hırbolarla, kurallardan bihaber olan sürücülerle, Allah’ına kavuşmak ister gibi süren motorcularla (doğru düzgün sürenlere lafım yok) uğraşmak zorunda kalırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı