Üniversiteye başladım ancak tecilim uzamamış gözüküyor

DemonDamage

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bu sene daha yeni üniversiteye başladım, iki sene mezuna kaldığım için geçen senenin aralık ayında asker kaçağı gözüküyordum bu sebepten ötürü askeri şubeye gidip işlemleri yaptırdım kilomdan ötürü zaten elverişsiz gözüküyordum askeriyede. Bu sene örgün lisans eğitimine ilk kez kayıt oldum ve başladım ancak bu ayın sonunda tecilimin bittiğini gördüm. Daha önce böyle bir sorun yaşayan oldu mu, ne yapmam gerekiyor?

Önce öğrenci işlerine git. Belki bir insan evladına denk gelirsin de onun adam olmayan iş arkadaşlarının halletmekten aciz olduğu basit tecil işini o halleder.
Olmazsa öğrenci belgesi alıp askerlik şubesine gidip oradan kendin yaptıracaksın.

Maalesef ülke 9-5, pardon 4 arası bilgisayar başında otururken çay içmekten başka bir şey yapmayan öğrenci işleri memuru dolu. 10-15 kere işim düştü. Yarısı onların yapmış olması gereken şeylerdi. Diğer yarısında da her biri için 3-5 kere gitmem gerekti.

Yaşadığın yerdeki asker alma şubesine öğrenci belgenle gidip tecil ettirebilirsin.

Önce öğrenci işlerine git. Belki bir insan evladına denk gelirsin de onun adam olmayan iş arkadaşlarının halletmekten aciz olduğu basit tecil işini o halleder.
Olmazsa öğrenci belgesi alıp askerlik şubesine gidip oradan kendin yaptıracaksın.

Maalesef ülke 9-5, pardon 4 arası bilgisayar başında otururken çay içmekten başka bir şey yapmayan öğrenci işleri memuru dolu. 10-15 kere işim düştü. Yarısı onların yapmış olması gereken şeylerdi. Diğer yarısında da her biri için 3-5 kere gitmem gerekti.
Kesin tecil ettirebilirim değil mi? Şimdi hazırlık sırasında bir de askerlikle uğraşmak istemiyorum zaten İngilizce öğrenmek ayrı dert, ders çalışıyordum az önce kafama kaynar sular döküldü resmen durumu çözemezsem diye.

Kesin tecil ettirebilirim değil mi? Şimdi hazırlık sırasında bir de askerlikle uğraşmak istemiyorum zaten İngilizce öğrenmek ayrı dert, ders çalışıyordum az önce kafama kaynar sular döküldü resmen durumu çözemezsem diye.
Ben gittim anında ertelendi bir sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Yeterli olur E-Devlet'ten çıkart git kimlik olsun bir de yanında.
Çok teşekkürler gece gece kafayı yemek üzereydim. Tek takıldığım nokta kilomdan dolayı 1 sene verdikleri tecil geçerli oluyor mu? Yani tecil fark etmiyor değil mi sonuç olarak hepsi tecil sayılıyor sanırsam. Tecil vaktinde kayıt yaptırdığımdan dolayı internette tecilimi uzatabileceğim yazıyor ama tecilin türü var mı emin değilim.

Ben 2020 yılında üniversiteme kayıt olmuştum 2039 yılına kadar tecil vermişler soranlara yılını söyleyince inanmıyorlar benden alıp size versinler biraz. (2 yıllık üniversite)

Geri
Yukarı