Üniversiteyi bırakmayı düşünüyorum

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Mimari restorasyon ilk sınıfım, ilk dönem ortalamam 0.92 ve kime sorsam toparlayamayacağımı söyledi. Ki şu anki vizelerim ilk dönemden daha kötü. Çoğu dersten kaldım ve başka yapabileceğim hiçbir şey yok. Okulu bırakmayı düşünüyorum bana akıl ve fikir verebilir misiniz? 21 yaşındayım ve başka üniversiteye bu saatten sonra gidemem, ailem okutmaz.

Bölüm zaten çöp bırakman senin için daha iyi olacaktır.
Eğer mühendislik tıp kazanmak gibi ders çalışma yeteneğin varsa baştan hazırlan eğer yoksa acilen yaşında çok büyük değilse bir zanaat öğren (Sanayi,Kuaförlük) bu meslekler asla bitmez yapay zeka cart curt istediği kadar gelişsin.

Konuyla ilgili yapılacak en gerçekçi yorum budur.

Üniversite okuyacaksan kendini tamamen derslere adaman lazım ve çok başarılı olman lazım. Onun dışında keyfiyen gidiyor çoğu kişi, sonra boş beleş ortalıkta geziyor. Kendine bir meslek edinmen daha iyi olur.

Mimari restorasyon ilk sınıfım, ilk dönem ortalamam 0.92 ve kime sorsam toparlayamayacağımı söyledi. Ki şu anki vizelerim ilk dönemden daha kötü. Çoğu dersten kaldım ve başka yapabileceğim hiçbir şey yok. Okulu bırakmayı düşünüyorum bana akıl ve fikir verebilir misiniz? 21 yaşındayım ve başka üniversiteye bu saatten sonra gidemem, ailem okutmaz.

Puanın yetiyorsa sağlık ile ilgili ataması yüksek bir bölüm yazabilirsin, hatta yetmese bile açıktan okunuyor (2. üniversite kapsamında yks puanı önemli değil) çoğu sağlık bölümü, deneyebilirsin. Hem sonrasında DGS ile hemşirelik, ebelik gibi bir bölüme tamamlarsan daha iyi olur bu bölümlerin atamaları çok iyi.

Eğer kendine güvenin varsa YKS'ye tekrar hazırlan. Ben de 21 yaşındayım. Mesleğim yok elimde. 2 yıllık bir bölüm okuyordum geçen sene bitirdim. Şu an baştan tıp için hazırlanıyorum1 senedir bayağı da yok katettim. Sende yüksek bir hedef belirle ve çalış bence. Şu an 2 yıllıkların falan önü kapalı. 4 yıllıkların bile önü kapalı öyle diyeyim hatta. Yaşımız daha küçük olduğunu düşünüyorum. 60 senelik hayatımız için 1-2 sene kayıp değil. Ailene bir şey diyemem ama gelecek hayatın için kendini çalış kurtar gerekirse bir kütüphane falan bul git orada çalış.

Son düzenleyen: Moderatör:
kral ticarete atıl direk asgari ücretin 10 katını alırsın yani 1 yılda zengin olursun oturduğun yerden para kazanırsın ama işte sabırlı olman lazım

Kral ticarete atıl direkt asgari ücretin 10 katını alırsın yani 1 yılda zengin olursun oturduğun yerden para kazanırsın ama işte sabırlı olman lazım.

Evet kardeşim evet hayal dünyasında yaşamaya devam et. Türkiye'de bu zamanda baban zengin değilse hiçbir yere gelemezsin. Gelen belki vardır ama o da milyonda birdir. İnsanların böylesine kritik gençlik zamanlarında böyle yanlış yönlendirmeler yapıp zamanını çalmayalım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı