Üniversiteyi bıraktım ve ailemin haberi yok

Comolokko6661

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Okuduğum bölümü sevmiyordum ve ailemin zoruyla seçmiştim.2.dönemin başında kaydımı yenilemedim ve gitmedim. Annemler Denizli'de yaşıyor ben Eskişehir'de. Hiç para istemedim kendi faturalarımı kiramı kendim ödedim her sene çalıştım. Geçen yaz akrabamızın tur acentesinde çalışmıştım gelirim maaşım gayet iyiydi ve çok sevdiğim bir işti. Hatta bu yaz tekrar gidip temelli gireceğim ve orada belli bir süre çalıştıktan sonra Fransa'ya gideceğim. Okulu bıraktığımdan ailemin haberi yok. Geçen sene uzattığımı söylediğimde bile çok kızmışlardı. Bu sene 1.dönemde çok uğraştım ama yine derslerim notlarum düşük geldi fakat ben aileme yalan söyleyip geçtim dedim. Bıraktığımı nasıl söyleyeceğim bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim dostlarım.

Yapacak bir şey yok önce işinizi düzene oturtun ondan sonra söylersiniz, alışacaklar başka çaresi yok. Tabii her ne zaman birilerinin memur, ya da üniversite sonrası iyi bir iş bulduğunu vs. öğrenirlerse içlerinde bir ukte oluşacaktır.

Merhaba. Okuduğum bölümü sevmiyordum ve ailemin zoruyla seçmiştim.2.dönemin başında kaydımı yenilemedim ve gitmedim. Annemler Denizli'de yaşıyor ben Eskişehir'de. Hiç para istemedim kendi faturalarımı kiramı kendim ödedim her sene çalıştım. Geçen yaz akrabamızın tur acentesinde çalışmıştım gelirim maaşım gayet iyiydi ve çok sevdiğim bir işti. Hatta bu yaz tekrar gidip temelli gireceğim ve orada belli bir süre çalıştıktan sonra Fransa'ya gideceğim. Okulu bıraktığımdan ailemin haberi yok. Geçen sene uzattığımı söylediğimde bile çok kızmışlardı. Bu sene 1.dönemde çok uğraştım ama yine derslerim notlarum düşük geldi fakat ben aileme yalan söyleyip geçtim dedim. Bıraktığımı nasıl söyleyeceğim bilemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim dostlarım.

Bende buna benzer durumdayım yakın zamanda bölüm değişip üniversiteye farklı bölümde tekrar başlayacağım. Tavsiyem düzenini tamamen oturttuktan sonra söylemen. Aksilik olduğunda konuyu üniversiteye bağlayacaklarını düşünüyorum.

Mezuna kalma lüksüm olmadığı için bölüm yazıp tekrar hazırlanıyorum.

Bence söylemeyip cidden elinde tutulacak bir şey olduğu zaman yani bu para olur ya da bakın bu zamana kadar kendim geçindim dersin anlatırsın ama yaptığın bir şey olsun öyle anlat.

Ben de aynı şekildeyim senin gibi ama ben söyledim eğer aklında bir planın yoksa bir şeyler yapana kadar söyleme yoksa benim gibi rezil olursun dostum.

Destek değil köstek olacaklarsa söylemene lüzum yok. İlle de söyleyeceksen kaydımı dondurdum, başka zaman bitireceğim diyebilirsin.

Hangi bölüm?
Fransa'ya nasıl gideceksin?

Geri
Yukarı