Arabanın lastiğini patlattım ve babamın haberi yok

Merhaba iyi sosyaller, arkadaşlarımın yanına gidicektim, babam namaz kılmaya gitti ama dışarı çıktığımı biliyordu. Evimiz arabadan 100 metre uzakta, araba kullanmayı bildiğimi ya da sürdüğümü bilmiyorlar. Arkadaşlarımın yanına gittim, arabayi istop ettim, bir hava sesi geliyordu. Baktım arabanın lastiği iniyor, hemen arabaya binip eve doğru yol aldım. Araba jantın üstünde gidiyordu, zar zor, yavaş yavaş eve geldim. Tam olduğu gibi park ettim arabayı, inip baktığımda jant alev atıyordu ve jant kapağı yerinden yolda fırlamıştı. Babam eve geldiğiniden beri arabanın yanına gitmedi. Araba kullanmayı bilmediğimi düşünüyor. Ne yapmalıyım? Sabah beni işe bırakacak, sabah görecek. Ne diyeceğim?

Öncelikle çok geçmiş olsun. Arabayı istop ettiğinizde hava sesi duymuşsunuz. Çivi ya da vida batmış olsa çıktığınıda düşünürsek küçücük delikten gelen hava sesini duymanız zor gibime geliyor biraz. Kapandan tersten falan mı geçtiniz yoksa. Onun haricinde bence dürüstçe söyleyin. Olmuşla ölmüşe çare yok. En kötü kızar döveceğini sanmam babanızın.

Öncelikle çok geçmiş olsun. Arabayı istop ettiğinizde hava sesi duymuşsunuz. Çivi ya da vida batmış olsa çıktığınıda düşünürsek küçücük delikten gelen hava sesini duymanız zor gibime geliyor biraz. Kapandan tersten falan mı geçtiniz yoksa. Onun haricinde bence dürüstçe söyleyin. Olmuşla ölmüşe çare yok. En kötü kızar döveceğini sanmam babanızın.
babam cidden fena döver araba şehir amcamın arabası çok değerli onun için ,Yanlış hatırlamıyorsam karşıdan gelen arabay yol vermek için kenara yanaştım inşaat vardı çivi batmış olabilir 3 cm lik delik var baktım

Beyler jantta birşey yok sadece yamuk var onuda babam yaptı,Jant kapağı allaha emanet yolda düştü,Babam kendi yaptıığını sanar çünki hiç. arabaya bakmaz iner eve gider ve eve gidince yatar çıkmaz dışarıda farketmez yani.

İlla yeni lastik almalarına gerek yok yama yaptırsalar en fazla 150 tutar.
3 cm lik delik sanırım vida ve ya beton çivisi olabilir bilmiyorumbıçak sokulmuş gibi.

Demesi kolay yaş 16 şimdi bu yaşta araba mı kaçırılır triplerine girme de kendin öğren dedi öğrendik.

Dostum yaşım 29 vallahi her zaman için emanet arabadan ve habersiz yapılan her işten korkmuşumdur ve illaki bir sıkıntı çıkar. İstediğin kadar pürdikkat sür dengesizin teki gelip arkadan vursa yine suçlusun. Onun için sen sen ol arkadaşım habersiz iş yapma tavsiyedir tabii ki dürüstçe anlat babana tekrardan çok geçmiş olsun.

Beyler babam benim yaptığımı anlamaz zaten yedek lastik var sabah takar'da işte ben takarsam şimdi anlar benim yaptığımı o yüzden zaten kolay kolay sürmem bir daha ya.

Şimdiden söyleyin, sabah stresi ayrı olur daha kötü sonuç doğar.
Darly dixon hayranıyım sen bari yapma reis ya nasıl söyliyim çok kızar yüzüme bakmaz laf yapar kendi yaptı sansın ben zaten ona her ay maaşımdan destek çıkıyorum.

Dostum yaşım 29 vallahi her zaman için emanet arabadan ve habersiz yapılan her işten korkmuşumdur ve illaki bir sıkıntı çıkar. İstediğin kadar pürdikkat sür dengesizin teki gelip arkadan vursa yine suçlusun. Onun için sen sen ol arkadaşım habersiz iş yapma tavsiyedir tabii ki dürüstçe anlat babana tekrardan çok geçmiş olsun.
Doğru dostum kendi sürüşümden değil karşımdaki adamın sürüşünden korkarım adam içer içer çarpar sorun hep yani.

Beyler babam benim yaptığımı anlamaz zaten yedek lastik var sabah takar'da işte ben takarsam şimdi anlar benim yaptığımı o yüzden zaten kolay kolay sürmem bir daha ya.

Darly dixon hayranıyım sen bari yapma reis ya nasıl söyliyim çok kızar yüzüme bakmaz laf yapar kendi yaptı sansın ben zaten ona her ay maaşımdan destek çıkıyorum.

Doğru dostum kendi sürüşümden değil karşımdaki adamın sürüşünden korkarım adam içer içer çarpar sorun hep yani.
Hocam durumunuza üzüldüm gerçekten :( yapacak birşey yok. Son durum nedir? Bu arada her insan hata yapabilir. Babanızın kişiliğini bilmiyorum fakat 2-3 haftada unutur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı