Ürün değişimi onaylandı fakat ürün stoklarda yok

Sonuç; Şansını dene ve benzer bir model ya da uygun bir modeli vermeleri için teklifte bulun. Orta yolu bulmaya çalışın. Eğer satıcı direkt reddederse tüketici mahkemesi devreye girer ancak sonuç her zaman pozitif olmayabilir. Benzer durumda satıcıyı haklı gören kararlar gördüm. Satıcı da maddi zarar ettiği için savunma yapabiliyor.
Kanuna göre değişim için satıcı, ithalatçı ve üretici "müteselsilen" yani sırasıyla yükümlü, yukarıda maddeyi yazdım. Yani aslında monitörün üreticisine kadar ürün talebi gerçekleştirebiliyorsunuz sırasıyla, eğer satıcı da distribütör de diretirse. Ama dediğiniz gibi nadiren de olsa THH olumsuz kararlar çıkarabiliyor, tatsız bir durum. Aslında böyle durumlarda THH'nin iade değil, satıcıyı ve distribütörü geçerek direkt üreticiden değişim kararı çıkarması lazım. Koskoca Gigabyte ayıplı ürününü de bir zahmet değiştirsin.

itopya.com ve Arena Bilgisayara mail attım bire bir ürünü ithal edip aynısıyla değiştirmeleri için. Eğer değiştirmezler veya para iadesine kaçarlarsa yasal hakkımı arayacağım. Newegg'de bile 22K monitör fiyatı ben 10.5K'ya almıştım.

itopya.com ve Arena Bilgisayara mail attım bire bir ürünü ithal edip aynısıyla değiştirmeleri için. Eğer değiştirmezler veya para iadesine kaçarlarsa yasal hakkımı arayacağım. Newegg'de bile 22K monitör fiyatı ben 10.5K'ya almıştım.
Hocam konuyla alakalı gelişme oldu mu? Sorununuz çözüldü mü? Çözüldüyse nasıl çözüldü?

Yeni konular

Geri
Yukarı