Ürün değişimi yapılınca garantisi uzuyor mu?

FINDIK

Hectopat
Merhaba klavyem bozuldu. Garantiye gönderdim ve bana 0 ürün gönderdiler ama uzun bir aradan sonra bunda da aynı sorun ile karşılaştım.
Şimdi ürünün garantisi ilk aldığım günden mi sayılıyor yoksa 0'ı ile değişim yapıldığında garantisi oradan mı başlıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba klavyem bozuldu. Garantiye gönderdim ve bana 0 ürün gönderdiler ama uzun bir aradan sonra bunda da aynı sorun ile karşılaştım.
Şimdi ürünün garantisi ilk aldığım günden mi sayılıyor yoksa 0'ı ile değişim yapıldığında garantisi oradan mı başlıyor?

Eğer 0 olan 2. ürüne fatura kesmişler ise yeni başlar ama kesmemişler ise eski klavyenizin garantisi ile aynı oluyor.

İlk aldığınız ürünün fatura tarihinden devam eder. Ancak ekstra olarak şu vardı diye hatırlıyorum;
Diyelim ki ürünün garantisi bitmesine 5 gün kala değişim aldınız. Bu ürünün kendine has 6 aylık garantisi oluyor. Yani ilk fatura tarihinden hesaplanan garanti süresi bitse bile değişimden kaynaklı bir 6 aylık parça garantisi söz konusu.

Ama diyelim ki siz 2 yıl garantili ilk ürünü 3. ayda garantiye verdiniz ve değişim aldınız o zaman 6 ay süre eklenmiyor. İlk fatura tarihinin 2 yıllık garantisi içerisinde eriyor o zaten.

Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir. Böyle bir durum varsa detaylı araştırmanız iyi olur.

Geri
Yukarı