Ürünler boykot edilir mi?

FurkqnnEfe

Picopat
Başlık biraz abartı olabilir okulda nestle çikolatalı süt aldığım için bir kız boykot yapmıyor musun dedi (lise 1'e gidiyorum). Yani bunu yapma zorunluluğum mu var? Elhamdulillah Müslüman'ım ama böyle bir zorunluluğum olduğunu düşünmüyorum. İsrail'i de desteklemiyorum filistini de. Sizce?

Ek olarak; ben mesela MC Donalds'dan bir şey alırken İsrail'i desteklemek için de değil filistine zarar vermek için de almıyorum sadece seviyorum yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kimsenin böyle bir zorunluluğu yok. Boykot edenin etmeyene, etmeyenin edene saygısı olması yeter. Belki de ürüne ihtiyacı vardır insanın belki de canı istediğinden. Kimsenin umurunda olmasın.

Aptallara takılmayın, yapana bir şey demem, ama onların almayacağı 3-5 şey batırmaz İsrail'i, zaten yapanların %90 ya alıp döküyor ya da başka ülkeler mallarını döküyor.

Boykot falan boş vallahi boş adamların rakibi yok piyasada.

Başlık biraz abartı olabilir okulda nestle çikolatalı süt aldığım için bir kız boykot yapmıyor musun dedi (lise 1'e gidiyorum). Yani bunu yapma zorunluluğum mu var? Elhamdulillah Müslüman'ım ama böyle bir zorunluluğum olduğunu düşünmüyorum. İsrail'i de desteklemiyorum filistini de. Sizce?

Ek olarak; ben mesela MC Donalds'dan bir şey alırken İsrail'i desteklemek için de değil filistine zarar vermek için de almıyorum sadece seviyorum yani.
Türk marketlerini zarara sokmaktan baska ise yaramiyor, market firmadan onu almis boykot edersen %90 markete zarar gelir.

Bir Türk asla Filistini desteklememeli. Türklere tarih boyunca yaptıkları katliamın acısını umarım çok acı çıkarırlar.

İyi olan zordur. Kardeşlerin orda can verirken onları dolaylı yoldan öldürmemek için boykot etmelisin. Zorunda olup olmamak benceyle karar verilecek bir şey değil. Katil olmayı kabul ediyorsan ben daha bişey diyemem desem de anlatmaya çalıştığım mana sana ulaşmaz ama kabul edecek birine benzemiyorsun. İsrail'i desteklemiyorum diyorsun ama boykot malı alınca İsrail'e maddi destek vermiş oluyorsun. Ayrıca bu savaşta tarafsız olmak istiyorsan bunun yolu zulme karşı sessiz kalmak değil kavgayı ayırmaktır, sen boykot malı alarak döven kişi yumrukla dövüyorsa sopa vermiş oluyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı