Ürünlerde değişim hakkı neye göre oluyor?

daisukithigh

Picopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500 RTX 4060 8G DUAL 16GB RAM 3200 ADATA LEGEND 750
Hepsiburada'dan bir ürün aldım mouse, bu ürün garanti içinde eğer bozulursa(bilerek olmadan) ürünü garanti yılı içinde değişim yaptırabilir miyim?

Hepsiburada'dan bir ürün aldım mouse, bu ürün garanti içinde eğer bozulursa(bilerek olmadan) ürünü garanti yılı içinde değişim yaptırabilir miyim?
Bu tamamen teknik servisin vereceği rapora bağlı. Siz garanti belgesi üzerinde yazan firmaya göndereceksiniz. Onlar duruma göre size değişim veya iade edebileceğinize dair kağıt verirler. Bu kağıdı da aldığınız yere götürseniz stok varsa değişim yaparlar. Eğer stokları yoksa ücret iadesi veya duruma göre benzer modelleri önerirler.

Tamiri pek mümkün olmayan ürünlerde değişim ya da iade olur. Kur farkı yüzünden firmalar genelde iade yolunu seçiyor.
Firmanın ne seçtiği önemsiz. Tüketici Hakem Heyetinde hakkınızı arayın, bir üst model veya yeni model ürün vermek zorundalar aynı ürün üretilmiyorsa bile.

1000 TL’ye aldığım klavye 2 yıl sonra garantisinin son ayında bozulunca, güncel fiyatı 6500 TL olan klavyeyle değiştirmek zorunda kaldılar hakem heyeti kararı çıkınca.

Hepsi burada sağolsun direkt uzun kusurlu seçeneğini seçip satıcıya gönderebiliyorum.

Sanırsam değişim ve iade hakkı teknik servisin vb. firmanın oluşturduğu rapora göre değişim ve iade oluyor.

Benim de geçen Pusat farem. Bozuldu teknik servise gönderdim abime dediklerine göre ücret karşılığında yenisini verceklerini söylemişler.

Ya Logitech G102 aldım işte buton oynuyor diye Satıcıya gönderdim değişim yaptı, yenisini aldım gene garip hissediyorum bozuk gibi ne yapsam bilmiyorum bir süre kullanıp göndermeyi düşünüyorum sizin fikriniz nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı