Üslubun uygunluğu nasıl belirlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

muntaro

Kilopat
Üslubun uygun olup olmadığına kim neye göre karar verir. Bilim kelimesini kullanmak üsluba uygun iken İslam kelimesini kullanmak üsluba aykırı mıdır? Daha önceki konularda bana veya benim gibi düşünenlere yönelik kullanılan "aptal, saçmalık, anlayacak zekaya sahip değilsin, ..." gibi ifadeler üsluba uygun ifadeler midir? Benim kullanmış olduğum hangi ifade hakaret içeriyor ki mesajım silinmiştir bana özel mesajla da olsa bildirirseniz ona göre yazabilirim bundan sonra. Bunların sınırını çizin de ben de arkadaşlara ona göre cevap vereyim. Bu arada mesajlarımı ve konuları silen gizemli yönetici bey veya hanım: Üslup ya da hakaret nedeniyle konunun ya da mesajların silinmediğini ikimizde biliyoruz. :)

Mesajlarınızın silinmesinin İslam ile bir ilgisi yok. Aşağıdaki uygunsuz ve hakaret içeren kelimeleriniz/cümlelerinizden dolayı mesajınız ve konunuz silindi.
  • Günümüzde kullandığımız rakamların (0-9) müslüman olan Araplar'dan ticaret vasıtasıyla Avrupa'ya yayıldığından habersiz cahil site yöneticileri var mesela.
  • Kur'an'ın Türkçe çevirilerinde yer alan yorum farklarından dolayı fırsatçılık yapıp kendi akıllarınca açık arayan zavallılar topluluğusunuz.
  • Prim yapmak için saçma salak iddialarla konu açıp sonra da kendini akıllı ve haklı göstermeye çalışmakla akıllı veya haklı olamazsın.
  • Sizin gibileri iyi bilirim, hep haklı çıkmaya çalışan ama öğrenmeyi reddeden ve hayatı kendi menfaatleri için yaşayan bencil insanlarsınız.
  • Siz bilgi cahillerine laf anlatmak boşuna.
Diğer üyelere ve yönetim ekibine cahil, zavallı gibi kelimeler kullanıp da daha sonra dininizin güzelliklerinden bahsetmeyin lütfen. Eğer bir ayrımcılık yapıldığını düşünüyorsanız önce kendinizde bir sorun olup olmadığını bir kontrol etmeniz gerekir ki burada ayrımcılığı bizim değil, sizin yaptığınız apaçık ortada:

Tüm müslüman kardeşlerime sevgilerimle ve saygılarımla...

Aynı şekilde uygunsuz cümleler kullanmaya devam ederseniz ceza süreleri uzayacaktır. İyi Sosyaller.

Türkçe biliyorsan, 1 adım geriye çekil ve cümleyi tekrar oku. O cümlede negatif anlam var mı? Var.

"Üslup ya da hakaret nedeniyle konunun ya da mesajların silinmediğini ikimizde biliyoruz."

Bu ne kadar ukâlaca bir konuşma? Konu dışında bu kadar esneklik yoktu, son zamanlarda biraz esnedi yöneticiler. Sizde hemen atlayın zaten.

Ayrıca yönetim haklı. Bu dediğiniz tamamen saçmalıktan ibaret.

Bu sitenin üst yöneticilerinden olan Recep Baltaş ''s.... git'' diye bir tabir kullandı aynen öyle noktalı yazarak. Peki ona neden ban yok? Sonuçta herkes ne demek istediğini rahatça anlıyor.

Dün ben değil bazi arkadaşlara ve yönetime açıkça hakaret etti. Konuda bu şahıs yüzünden kilitlendi. Hakaret edenler hep bunun gibi tipler sonra bizi suçluyorlar. Tartışmasını bilmiyorsaniz suç bizde mi? Konuya vereceği cevabi olmayinca hakarete başvuruyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı