Üst kattaki adamla nasıl başa çıkabilirim?

Hocam, tam bağırırken kapısını çalın tatlı dille rahatsız olduğunuzu söyleyin. Sinirli iken sert çıkışması muhtemel, o yüzden ses kaydı alın sonra üsteleyin neden bana böyle konuşuyorsunuz falan seninle mi uğraşacağım falan derse kavga çıkart sonra polisi ara ses kaydını dinlet. 😇

Maalesef o kadar kolay değil bunlar garip tipler evinde tüfek bile olabilir.

Öyledir tabii hocam. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. İki tane medeniyet bilmez insana eyvallah edersek vay halimize. Tepemize çıkar bunlar. Gerekirse kavga edin. Hiçbir şey yapamaz size, önleminizi de alın tabii ki.
Hocam, tam bağırırken kapısını çalın tatlı dille rahatsız olduğunuzu söyleyin. Sinirli iken sert çıkışması muhtemel, o yüzden ses kaydı alın sonra üsteleyin neden bana böyle konuşuyorsunuz falan seninle mi uğraşacağım falan derse kavga çıkart sonra polisi ara ses kaydını dinlet. 😇

O biraz sıkıntı hocam. Ses kaydı işi çok zor durumlar haricinde yasal olmayan aksine sizi haksız çıkaracak bir durum. Kendini haklı çıkarması için komşularının yüz ifadesi bile yeterlidir.

Öyledir tabii hocam. Ancak korkunun ecele faydası yoktur. İki tane medeniyet bilmez insana eyvallah edersek vay halimize. Tepemize çıkar bunlar. Gerekirse kavga edin. Hiçbir şey yapamaz size, önleminizi de alın tabii ki.

O biraz sıkıntı hocam. Ses kaydı işi çok zor durumlar haricinde yasal olmayan aksine sizi haksız çıkaracak bir durum. Kendini haklı çıkarması için komşularının yüz ifadesi bile yeterlidir.

Ses kaydında sorun olmuyor diye biliyorum.

@Mert Atakann Apartman sahibi olmaz. Daire sahibi olunur.

Yönetime şikayet edebilirsiniz ama sonuç çıkması zor. Apartmanda yaşamayı bilmeyen "öküz" kişilikler çok yaygın. Ben şimdiye kadar bir çözüm bulamadım. 3-5 gün sussa bile tabiatı gereği yine özüne dönüyorlar.

Duvara vur olmazsa şikayet et.

Apartmanda yaşıyorum, duvarlar ince. Üst katımda karısı bir kız çocuğu ve annesiyle birlikte bir adam yaşıyor. Adam tehlikeli bir tip ve sürekli karısına ve kızına bağırıyor. Bazen canım cicim diyor bazen allahına küfür ediyor. Son 1 aydır gece 3-4 civarı sürekli bağırmaya başladı. Uyutmuyor. Yarı uykulu halde bir şeyler duyuyorsam ve uyandıysam hep bu adamın gecenin bir vakti bağırması yüzünden. Gidip bir şey de diyemiyorum çok sıkıntılı bir adam diye. Bu adamla nasıl başa çıka.

Yeni konular

Geri
Yukarı