Üst kattaki adamla nasıl başa çıkabilirim?

Apartmanda karşılaşırsan ensesine şaplağı yapıştır gitsin. Sen nasıl ki onun sıkıntılı bir tip olduğunu algıladıysan. O enseye şaplak olayından sonra o algı ondan sana geçmiş olacak. Artık o senin sıkıntılı bir tip olduğunu düşünecek.

Yahu aynı sorun bende de var, kendi evim müstakil ama annemin kaldığı evin üstünde saygısız bir çift çocuklarıyla kalıyor adam şartlı tahliye ile çıkmış karısı benden ufak anneme saygısızca hakaretler edip küfür edebiliyor. Adam tehditler savuruyor şartlı tahliye ile çıktım apartmanı başınıza yıkarım diye. Polisi arıyoruz uzlaştırmaya çalışıyor, komşular başına bela almamak için karışmıyor (bana dokunmayan Yılan bin yaşasın hesabı) inanın hiçbir şey yapmıyorlar. Herhangi bir şiddet teması olmadığı sürece kimse müdahale de bulunmuyor. Gece vardiyasından çıkıp uyumaya gidiyorlar eve kasıtlı ses çıkarıp uyandırıyorlar ilk başta insan gibi uyarmaya çalıştık olmadı artık sürekli kavga gürültü en sonunda evi satma kararı aldık. Size de tavsiyem budur.

Apartmanda yaşıyorum, duvarlar ince. Üst katımda karısı bir kız çocuğu ve annesiyle birlikte bir adam yaşıyor. Adam tehlikeli bir tip ve sürekli karısına ve kızına bağırıyor. Bazen canım cicim diyor bazen Allahına küfür ediyor. Son 1 aydır gece 3-4 civarı sürekli bağırmaya başladı. Uyutmuyor. Yarı uykulu halde bir şeyler duyuyorsam ve uyandıysam hep bu adamın gecenin bir vakti bağırması yüzünden. Gidip bir şey de diyemiyorum çok sıkıntılı bir adam diye. Bu adamla nasıl başa çıkacağım?
polisi ara durumu anlat ve adının gizlenmesini iste. en kötü gelir uyarırlar

Hocam en iyi çözüm, yukarıdan gelen sesleri ninni gibi düşün uyumaya çalış. Sinirine hakim ol kimseye bulaşma boşuna bela alma, sende diyorsun tehlikeli tip ise Allah'a havale et seni bu sıkıntıdan kurtarır.

Yandaki komşum çok bağırıyor. Ben de ona bağırıp "Usta bi tık sessiz olabilir misin, ders çalışıyorum da" dedikten sonra akşam 8'e kadar ses gelmiyor.

Geri
Yukarı