Üst kattan gelen garip sesler

Letronth

Kilopat
Daha fazla  
Aralıksız 3 saattir 15-20 saniye arayla bir yere vurma, belki de yürüme tarzı tok sesler geliyor. Ayrıca bu ses, yürümekten veyahut bir yere vurmaktan çok daha hızlı sesler. 1 saniye içerisinde arka arkaya 6, 7 belki de 8 kere tok bir sesle gelen tak tak sesini rahatlıkla duyabiliyorum. İlk defa başıma geliyor gerçekten ilginç.

Misket yuvarlanma sesi efsanesini duymuştum, bizzat da şahit olmuştum fakat bu çok daha farklı. Bu yazıyı yazarken bile yaklaşık 200 tak tak sesi duymuşumdur herhalde. Üst komşum yaşlı insanlar, gecenin 3'ünden bu saate kadar bu seslerin aralıksız, istisnasız bir şekilde tarif ettiğim gibi gelmesi ilgimi çekti. Benzer durum yaşayanlar var mı? Üst komşum gayet sakin, sessiz insanlar. Bu güne kadar bir ses duymadım kendilerinden.

Apartmanın en üst katında yaşamama rağmen ben bile duyuyorum. Bu sesin sebebi sadece insan aktivitesi değil. Duvarların içinde olan her şey duvardan duvara aktarılarak yine size geliyor. Normal yani.

Aralıksız 3 saattir 15-20 saniye arayla bir yere vurma, belki de yürüme tarzı tok sesler geliyor. Ayrıca bu ses, yürümekten veyahut bir yere vurmaktan çok daha hızlı sesler. 1 saniye içerisinde arka arkaya 6, 7 belki de 8 kere tok bir sesle gelen tak tak sesini rahatlıkla duyabiliyorum. İlk defa başıma geliyor gerçekten ilginç. Misket yuvarlanma sesi efsanesini duymuştum, bizzat da şahit olmuştum fakat bu çok daha farklı. Bu yazıyı yazarken bile yaklaşık 200 tak tak sesi duymuşumdur herhalde. Üst komşum yaşlı insanlar, gecenin 3'ünden bu saate kadar bu seslerin aralıksız, istisnasız bir şekilde tarif ettiğim gibi gelmesi ilgimi çekti. Benzer durum yaşayanlar var mı? Üst komşum gayet sakin, sessiz insanlar. Bu güne kadar bir ses duymadım kendilerinden.
O misket sesi mevzusunu apartmanda yaşamadım ama müstakil evde hep yaşıyorum. O dap dap diye gelen koşma sesine gelirsek bana da oluyor. Sebebini daha çözemedim. Pek umursamayın derim.
Şöyle bir şey gördüm ama ne kadar gerçek tartışılır.
A27579A7-2C51-4193-AAAF-779CE5DB4B21.png

Bir an başka şeylerden şüphelendim ancak yaşlı insanlarmış. O ses büyük ihtimalle duvarın içindeki (varsa) böceklerden geliyordur.

@Tokiler hocam madem öyle o zaman neden evler yıkıldığında misket görmüyoruz?
Bir römork dolusu misket dökmüyorlar ya. O yüzden.

Bizim üst katımız çatı katı, ama ıvır zıvır yeri olarak kullanılıyor, ve hiç kimse oturmuyor. Zaten oturalacak bir yer yok. O koşma seslerini ben de duyuyorum, aslında çok anormal bir şey çünkü kimse oturmuyor ama nedense takmıyorum. Şimdi benimde aklıma takıldı. Neden öyle ses geliyor?

Bir römork dolusu misket dökmüyorlar ya. O yüzden.
Ben tüm betonun döküleceği kalıpların içine yukarıya çıkacak kadar dökerler sanmıştım. Neyse... Ne olduğunu öğrenene kadar teorilere devam.
Bizim üst katımız çatı katı, ama ıvır zıvır yeri olarak kullanılıyor, ve hiç kimse oturmuyor. Zaten oturalacak bir yer yok. O koşma seslerini ben de duyuyorum, aslında çok anormal bir şey çünkü kimse oturmuyor ama nedense takmıyorum. Şimdi benimde aklıma takıldı. Neden öyle ses geliyor?
Belki farelerdir.

Geri
Yukarı