Üst segment bilgisayar nasıl satılır?

Yani şöyle bir yönlendirme yapabilirim. Nasıl her şeyiyle aynı iki araçtan birini sırf fotoğrafları daha hızlı sattırabiliyorsa bence bilgisayar konusunda da güzel ışıkta birkaç fotoğraf işini görür ve satış sürecini hızlandırır diye düşünüyorum.

Benim Setup'ımın fotolarını görünce de abi zenginsin galiba diyorlar. Halbuki temel donanımlar harici tüm şeyler el emeği ve detaycılık mahsulü. Ekranda yüksek donanım özelliklerine ihtiyaç duyan bir oyun açık olsun ya da bir video montaj programı olsun montaj esnasındaymış gibi. Ya da 3D render alırken. 3D Mark skorunu da paylaşabilirsin. Bunlar alışılagelmemiş şeyler genelde satış sitelerinde ama bence bir PC için en önemli detaylar. Performansının bir ön izlemesi. İki ekranı da aktif bir şekilde kullanırken bir yanda DC bir yanda Valorant falan da açık olabilir. Çeşitler çoğaltılır. Ama daha dikkat çekeceğinden ve aradığın talebi bulacağından eminim.

Eki Görüntüle 1389520Eki Görüntüle 1389521
Deneyeceğim hocam.
Parçaları tek tek satmayıda düşünebilirsiniz.
Ya elimde birşeyler kalırsa diye korkuyorum.

İkinci elde üst segment parçalar değer görmez çünkü. Klavyenin switchi neyse ona bakılır, ekran kartının modeli neyse ona. ROG Strix, Aorus, Suprim vb. bunların bir değeri yoktur. Kişisel kullanım için alınır bunlar satarken işler değişir.

Adam açar sıfır ve ikinci elde 70K'ya daha güçlü sistem toplayacağını ve aşağı yukarı aynı konforda donanımlar dizeceğini onu alır. Kısaca 70K parası olan adam 3060 Ti'ı gördüğü anda kapatır o ilanı.
Ama hocam ben 50k istiyorum.

Bu sisteme 16 GB RAM mı? 🤔
Ram dediğiniz nedir iyisi 2000₺ gerekirse alırım hocam.

Bende zaten 45 50k istiyorum
İkinci elde üst segment parçalar değer görmez çünkü. Klavyenin switchi neyse ona bakılır, ekran kartının modeli neyse ona. ROG Strix, Aorus, Suprim vb. bunların bir değeri yoktur. Kişisel kullanım için alınır bunlar satarken işler değişir.

Adam açar sıfır ve ikinci elde 70K'ya daha güçlü sistem toplayacağını ve aşağı yukarı aynı konforda donanımlar dizeceğini onu alır. Kısaca 70K parası olan adam 3060 Ti'ı gördüğü anda kapatır o ilanı.
Hocam ben zaten 45 50k istiyorum.

Ama hocam ben 50k istiyorum.

Tek tek sat. Ekipmanı olan adam vardır para vermek istemez. Masa, mikrofon her şey koymuşsun kim denk gelecek? Şu anda sıfır Ryzen 5600 ve RTX 3070'li sistemi 20K seviyelerine alabiliyorsun hani kaç kişi "abi Aorus olsun 3060 Ti olsun" deyip komple alayını alsın? Ölücüler yazık eder.

Kasayı ayrı sat donanımları ayrı, bu şekilde her geçen gün sana da eksi yazar. Toplu para tutan adam sıfıra yönelebilir veya RTX 4000'leri bekleyeyim der.

Tek tek sat. Ekipmanı olan adam vardır para vermek istemez. Masa, mikrofon her şey koymuşsun kim denk gelecek? Şu anda sıfır Ryzen 5600 ve RTX 3070'li sistemi 20K seviyelerine alabiliyorsun hani kaç kişi "abi Aorus olsun 3060 Ti olsun" der?

Kasayı ayrı sat donanımları ayrı, bu şekilde her geçen gün sana da eksi yazar. Toplu para tutan adam sıfıra yönelebilir veya RTX 4000'leri bekleyeyim der.
Tek tek satarsam elimde kalır diye korkuyorum ve zarar mı ederim onuda bilmiyorum.

Bu şekilde daha çok zarar edersin ve toplu halde elinde kalır. Ölücülerden başkası gelmez. Tek tek satarsan hem daha iyi fiyatlara gider hem de süreç hızlanır.
Öyle yapacağım sizi dinleyerek monitörler bile şu an 5k olmuş.. klavye mouse kulaklık bile 7000₺ şu anda ekran kartı sadece 15k. Sizinle discord’da görüşme şansım var mı fiyat belirleyelim hocam cahilim.

Hocam 1 ay önce parçaları ayrı ayrı toplayarak 34k'ya ram, ssd, mouse, klavye hariç 34k'ya
B550 tomahawk
Xfx rx 6900xt
Darkflash dlx21 kas
Highpower performance gd 800w
R9 5900x
Arctic lf 2 360mm
4k 144hz ıps monitor dizdim.
Sizin sisteminiz 3060ti ile 70k ediyorsa sanırım bir araba ile takaslayabilirim bu sistemi.
Hocam ama bakın herşey içine dahil koltuğundan masasına bi toplayın akakçeden 3060Ti olmasa 3080Ti olsaydı fiyat 90 bin olurdu yazılanların hepsi içine dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı