Üyelerin tutumları

Moderasyonda suç yok. Kimse kimseyi mutlu edemez, memnun edemez. Bu her yerde böyledir. Üyeler olarak örneğin eğer o kişileri haklı görmüyor isek görüşümüzü kendisine bildireceğiz.

Aynı mesajı 100000 kez yazan ve hala zevk alan kullanıcılar: PSU çöp, SSD kronik sorunlu. Bütçeniz nedir?

Bunu f/p olarak alternatifsiz hazır sistemlere yapmaları can sıkıyor. Çöpse de çöp SSD ve güç kaynağının en az 2 yıl garantisi var. O fiyata daha iyi sistem yoksa görmezden geleceksin. Ben SSD Plus da kullandım SN750 de, Dark Force güç kaynağı da ROG Strix de. Ne veri kaybettim, ne de maddi zararlı bir durum oldu. Çok kasıyorlar. Sonra diyor "senin sorun yaşamaman başkasında yaşamayacağı anlamına gelmiyor" e güzel kardeşim belki o başkası benim gibi bilgisayar kullanamıyor veya yetkin değil hiç düşündün mü? Karşındaki kişiyi bilgilendirip varsa tecrübeni aktarıp tercihi ona bırakacaksın bu kadar. 2 video izleyen uzman kesiliyor.

Soru: Turbox alınır mı?
Olması gereken cevap: Hayır.
Olabilecek cevap: Hayır, çöp.
Konuyu yanlış anlayanların cevabı: Hayır hocam bunu alın. Şunu alın.
Bu alınır mı sorusunun cevabı evet ya da hayırdır. Başka bir şey önerirsen konu dışına çıkarsın.
Sebebini söylemeden elli kişinin hayır yazmasına gerek var mı, yok. Sadece mesaj kasmaktan başka bir şey yapmıyorlar. Güzelce hayır alınmaz çünkü ... derse sorun yok, böylece birkaç mesaj ile konu hallolmuş olur. İnsanlara sadece hayır demek hiçbir şey katmaz. Zamanında ben bir klavye konusu açtım. Bir kişi alınmaz dedi ama nedeni belli değil. Bir başka arkadaş alınmaz dedi ve nedenini de açıkladı. Ben de vazgeçtim. Çünkü sebebini öğrendim. Dediğim gibi sadece evet hayır demek bir fayda sağlamaz.
Bunu f/p olarak alternatifsiz hazır sistemlere yapmaları can sıkıyor. Çöpse de çöp SSD ve güç kaynağının en az 2 yıl garantisi var. O fiyata daha iyi sistem yoksa görmezden geleceksin. Ben SSD Plus da kullandım SN750 de, Dark Force güç kaynağı da ROG Strix de. Ne veri kaybettim, ne de maddi zararlı bir durum oldu. Çok kasıyorlar. Sonra diyor "senin sorun yaşamaman başkasında yaşamayacağı anlamına gelmiyor" e güzel kardeşim belki o başkası benim gibi bilgisayar kullanamıyor veya yetkin değil hiç düşündün mü? Karşındaki kişiyi bilgilendirip varsa tecrübeni aktarıp tercihi ona bırakacaksın bu kadar. 2 video izleyen uzman kesiliyor.
Kesinlikle öyle, en çok kızdığım da bu. Adam almış sorun yaşamış direkt kronik sorunlu diyip işin içinden sıyrılıyorlar. Tabii çözüm önerisi sunmaya ne gerek var değil mi?

Arkadaşlar ürün çöp olabilir fakat ürünü aldıktan sonra adama elindeki mal çöp demek aptallıktır kusura bakmayın ki ben yanlış hatırlamıyorsam Monster dizüstü bilgisayara çöp diyeni görmüştüm en son. Ne alaka? Ayrıca bir adamın bütçesi örneğin 100 TL ise alabileceği şeyler bellidir, zaten kötüdür o da bunu biliyordur fakat o fiyata alabildiği şeyleri çöp diye nitelemek ahlaksızlıktan öte başka hiçbir şey değildir. Ketçap mayonez mevzusu da o. Adam belirli bütçe ile alabileceği şeyleri soruyor ketçap mayonez yazıyorlar ne alaka? Sen 50k ya araba alıyorsun birisi çöp diyor neden kasası sağlam değilmiş adam bilmiyor mu sanki Volvo olmadığını? Diğer konularda zaten hemfikiriz.

Aynen çöp deyip geçiyorlar. Herkesin bütçesi o kadar yüksek değil. Çöp yerine şu şu işleri bu sistemle yapamazsın şu şu oyunlar istediğin gibi oynanmaz diye belirtilebilir. Böyle bir üslupla konuşmak daha doğru olur.

Ketçap mayonez lafını çok saçma buluyorum. Yemekçiler de kullanmıyor epeydir. Yani ilk anlamındaki kullanımından da uzaklaştığını söyleyebilirim.

Son zamanlarda garip garip üsluplar, garip garip sözcükler dönüyor, mesajlar garipleşmiş ve çocukça artık.

Bilmiyorum, çok da umrumda değil açıkçası. Nasıl olsa burada böyle davrananlar, gerçek hayatta, elbet hayatlarının bir döneminde sert bir kayaya çarpmış gibi olacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı