Steam Üzerinden hala oyun alıyor musunuz?

Portal 2 ve orange box aldım sadece yine alırsam da 1 dolar civarı oyunlardan alırım beğendiğim birşey olursa.

Küçümsediğimden değil hocam. Forumda Steam dolara geçtikten sonra şirketi kafasında düşman olarak belirleyip Steam'i ve Steam kullananları aşağılamaya çalışan ve bunu yaparken yanlış bilgi yayan, yanlış bilgi yaydığı söylediğinde de görmezden gelip aynı yanlış bilgiyle yoluna devam eden birkaç şahıs var. Onlara ithafen söyledim. Üzerinize alınmanıza gerek yok yani.
Aynı şeyleri düşünüyorum. Dolara geçtiği gün "Steam bitti, Steam kullananın kafası yoktur, Steam kullanan kaldı mı?" tarzında cümleler kuruluyor. Şu dünya da gördüğüm en boş insan yorumu.
Kimse tercih nedir bilmiyor. Kimse başkasının fikrini önemsemiyor.
Unutmadan ekleyeyim. Türkiye'de dolara geçtiği için batacağını bile söyleyenler vardı. :D

Aynı şeyleri düşünüyorum. Dolara geçtiği gün "Steam bitti, Steam kullananın kafası yoktur, Steam kullanan kaldı mı?" tarzında cümleler kuruluyor. Şu dünya da gördüğüm en boş insan yorumu.

Aynen öyle hocam katılıyorum.
Alıyorum ve almayada devam edeceğim :) Steam ayrı bir keyiftir.

Kullanmadan yana sıkıntı yok. Hala çok iyi bir launchera sahip Steam varken Epic ve Ubisoft gibi sıkıntılı Launcher'lari kullanmak bana da abes geliyor. Oynayacağım çoğu oyunu aldim ben o yüzden Steam'i kullanırım.

Kullanmadan yana sıkıntı yok. Hala çok iyi bir launchera sahip Steam varken Epic ve Ubisoft gibi sıkıntılı Launcher'lari kullanmak bana da abes geliyor. Oynayacağım çoğu oyunu aldim ben o yüzden Steam'i kullanırım.
Hocam demek istediğim nokta o zaten. Örnek veriyorum, x oyunu Steam'de 300 TL olsun. Epic üzerinde de 200 TL olsun. Steam tercihimdir ve bende kütüphane olarak Steam'i tercih ediyorum, alırım. Tek ayrı koleksiyonum Ubisoft üzerinde var o da Assassin's Creed oyununun bütün serisi. Onun harici bütün oyunlarım Steam'de.
Launcher olarak atölye, topluluktan tut bir çok özellik diğer platformlara göre kat kat önde şu an. Genele baktığımızda ucuz oyun neredeyse oradan almak mantıklı. Diğer türlü tamamen kişisel tercih oluyor benim tercihim gibi. Steam kullananları, Steam'den oyun alanları düşman ilan edenlere sözüm tamamen.

Steam nasıl TL'deyken oyun satın aldıysam, dolarken de almaya devam ediyorum. Dolara geçtiğinden beri ortalama 35-40 oyun almışımdır herhalde. Yaklaşık 11 yıldır Steam kullanıyorum, bunun sonucu olarak bayağı kapsamlı bir kütüphanem var. Herkesin bu devirde forumlarda oyun indirim fırsatı olarak paylaştığı fiyatları ben vaktinde aynı ya da daha az fiyatına zaten almıştım Steam'den.

Ayrıca ben Steam'i sadece bir oyun başlatıcısı gibi kullanmıyorum, Steam benim için ayrıca bir sosyal mecra, arkadaşlarım neler oynuyor, neler satın alıyor, hangi oyunda ekran görüntüsü paylaşmış, nasıl bir inceleme vermiş oyuna, hangi oyunlarda ne başarımlar kazanmışlar, hangi oyunları istek listesine eklemişler vb. gibi sayabileceğim tonla şey var.

Genelde de beklediğim oyunlar ya Epic'de olmuyor (Bu çoğunlukla yaşanıyor), ya da Epic'e çıkınca zaten Epic'de de güncel fiyatına çıkmış oluyor. Eğer Epic ile fiyat farkı var ise yine de Steam'i tercih ediyorum. Eğer çok fazla bir fiyat farkı var ise de Steam'de indirime girmesini beklerim ki şu ana kadar öyle bir oyun olmadı.

Aşağıda paylaştığım site sağolsun, genelde AAA oyunları %10-%15 civarında indirimle ön sipariş verebiliyorum Steam için, örneğin Forbidden West 1400 TL'ye geldi bana, oyun Epic'de bile 1500 TL. Ya da Ghost of Tsushima mesela 1600 TL'ye geldi, Epic'de yine 1500 TL. Beklediğim ve direkt Epic'de olmayan tonlarca oyun var, bir örnek olarak bu yaz çıkacak Shin Megami Tensei V Vengeance, normalde 1960 TL civarında ama ben 1600 TL'ye alabildim. Bu site Steam'de bölgesel fiyatlandırma yapmayan oyunları daha ucuza almak için birebir oluyor, yani genelde AAA oyunlar, indie oyunların %90'ı zaten bölgesel fiyatlandırmaya uyuyor.

Benim çok azınlık bir kesimden olduğumun farkındayım fakat bu benim keyfim, genel kitle tabii ki oyun en ucuz nerdeyse orayı tercih edecektir.

Son düzenleme:
Dolar kuruna geçtiğinden beri oyun alanlar var mı? Neler aldınız?
Ben birkaç indie oyun ve Dark Souls'ları istek listeme ekledim belki bir gün alırım diye o kadar.

FIFA aldım indirimde (EA FC 24).

Yeni konular

Geri
Yukarı