Üzerine moloz düşen Acer laptop garantiye gönderilmeli mi?

Bakın servis ücreti derken servis ücret almaz ancak eklenti veya tamir için ücret alabilirler yani siz genenede şansınınızı bir deneyin bakalım onlar size kargo kodu veriyorlar siz servise yolluyorsunuz genede bir sorun.
Evet kargo kodu verdiler yollarım artık herhalde umarım zarar gelmez. Teşekkür ederim.

Depremde dizüstü bilgisayarımın üstüne moloz düştü. Kozmetik olarak birkaç göçük ve çizik dışında bir sorun yok, sistemsel olarak da ben bir hata bulamadım. Ancak bilgisayarın sağ tarafında havalandırma boşluğunun oradan sarı sarı, pine benzeyen parçalar çıktı. Sizce servise göndermeli miyim? Servis hakkındaki yorumların peki iyi olmadığını gördüğüm için kararsız kaldım. Bilgisayarın markası Acer. Şimdiden teşekkürler.
Deprem hukuken mücbir sebep olarak geçer, kullanıcı hatası olarak değerlendirilemez. Bu yüzden garanti kapsamında olan malların tamirinden ücret alma hakları yoktur. Yanında bir de ikametgah belgesi gönderin belki ikna olurlar. Sonuçta insan depremden etkilendiğini nasıl kanıtlayacak ki.
Siz bir gönderin gerekirse tüketici hakem heyetine başvuru yapın. Bu konuda da etrafınızı bilgilendirin. Firmalar bu tür olaylarda, hasarlarda karşılamak zorundadır.

Geri
Yukarı