Ufak sarsıntıda bilgisayar reset atıyor

Keriww

Hectopat
Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Bilgisayarım ufak bir sarsıntıda kapanıyor yanlışlıkla ayağımın çarpmasıyla fark ettim sonra açıp açıp denedim kasanın üstüne kolumu koymam yetiyor neredeyse.

Boşta kablo yok kısa devre gibi bir olaya sebep olacak bir durum göremedim gözümden kaçmışta olabilir bilmiyorum. Yerinden oynayan kablo yok oynamayı bırakın, asılsan zor gelir. Ekran kartı falan taş gibi duruyor her şeyi kaç defa söküp taktım yine de emin olmak için. Bir türlü çözemiyorum önceden de yaşamıştım bir süre kesildi bu sorun geçenlerde BIOS pilini çıkarmak ve ufak kasa temizliği yapmak için açtım kasayı her şeyi elden geçirdim bir baktım tekrar başlamış ama bu sefer ne yapsam gitmiyor. Yazılımsal bir sorun desek o da yok her türlü test yapıldı. Anlayan yardımcı olabilen olursa çok sevinirim.

Hocam, ekran kartını söküp soket girişini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Sağlam oturduğundan emin olun. RAM'lerin de parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Bu şekilde kullanın.

Kasa Power dugmesini anakarta baglayan zimbirtilar tam oturmus ve dogru takilmis durumda mi?

Evet onları da kontrol ettim hatta reset tuşum çıkıktı açmışken onu da takayım dedim o sırada sağlamlıklarını kontrol ettim.
Hocam, ekran kartını söküp soket girişini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Sağlam oturduğundan emin olun. RAM'lerin de parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Bu şekilde kullanın.
Deneyip geri dönüş yapacağım aklıma geldi fakat ne yalan söyleyeyim önem vermedim umarım çözülür.

Yeni konular

Geri
Yukarı