Ufaklığı çok mu sıkıyorum?

• Konuyu başlatan ewig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 2B
Bizim ufaklık ortaokula gidiyor son birkaç aydır TikTok denen platformda videolar izliyor küfürler ahlaksızlıklar havada uçuşuyor bu duruma çok sinirlendim gençtir diyerekten pek kalbini kırmak istemedim en son evin içinde cellat falan fistan demeye başladı sinir tavan yaptı dedim kimdir bu cellat? Araştırdım. Benim dünyamda 'vasıfsız' birisi güzel bir çıkıştım ufaklığa bunların sana hiçbir faydası yok sana zarar veriyor vs. biraz uzun sürdü bu öğütler baktım odasında gözleri dolmuş oturuyor hiç oralı olmadım. Tik tok uygulamasını silmeyi düşünüyorum çünkü çoğu vasıfsız benim kardeşime ve onun yaşıtlarına zarar veriyor bu çok mide bulandırıcı... Ufaklık bayağı alınmış sizce fazla mı ileri gitmişim?
Bir kişiyi TikTok uygulamasından uzaklaştırmak bu dünyaya ufak da olsa bir faydadır. Çok boş ve gereksiz bir uygulama. En iyisini yapıyorsunuz bence.

Gece gece şenleniriz dedim de başlık trap çıktı.
Başlığı ilk okuyunca ben de öyle oldum valla =)

giphy (1).gif

Bizim ufaklık ortaokula gidiyor son birkaç aydır TikTok denen platformda videolar izliyor küfürler ahlaksızlıklar havada uçuşuyor bu duruma çok sinirlendim gençtir diyerekten pek kalbini kırmak istemedim en son evin içinde cellat falan fistan demeye başladı sinir tavan yaptı dedim kimdir bu cellat? Araştırdım. Benim dünyamda 'vasıfsız' birisi güzel bir çıkıştım ufaklığa bunların sana hiçbir faydası yok sana zarar veriyor vs. biraz uzun sürdü bu öğütler baktım odasında gözleri dolmuş oturuyor hiç oralı olmadım. Tik tok uygulamasını silmeyi düşünüyorum çünkü çoğu vasıfsız benim kardeşime ve onun yaşıtlarına zarar veriyor bu çok mide bulandırıcı... Ufaklık bayağı alınmış sizce fazla mı ileri gitmişim?

Hocam elinden telefonu tableti al verme.

Bi' anda silmek yerine konuşmayı dene, bana böyle bir şey yaşansa şahsen daha çok size kızardım. Bir anda silinmiş olması onu daha çok sinirlendirebilir. Bir ebeveyn olarak konuşmanız daha doğru olacaktır.

Büyük ihtimalle sizi kâle almayacak konuşursanız, uygulamayı silin gitsin, faydasından çok zararı var zaten.

Ergenlerin birbirleriyle yarış halinde olduğu bir uygulama kendisi, şimdiden silin ki çocuk daha fazla Tik Tok fantezisi öğrenmesin.

Hocam en iyisini yapıyorsunuz, şimdi ağlasa bile ileride anlar, bu yaşta Tiktok kullanıp kötü örnekler edinmesin.

Size tavsiyem çocoğunuz ya da kardeşiniz mi bilmiyorum. Eline telefon, tablet bile vermeyin. Alacaksanız bilgisayar alın. Ya da bir spora başlatın onu. Küçük yaşlarda daha iyi olur.
Spor kısmı zorunlu olmasa da bence de telefon, tablet verilmemeli. Çocukların beynini ele geçiriyorlar. Bilgisayar oynasa onun yerine daha düzgün olabilir, en azından “engelli” hareketleri yapmaz. Düzgünce konuştunuz, sildiniz anlamıyorsa birazcık canını acıtmanız doğru olacaktır. Tabiri caizse iti öldürme korkut demişler. Bu arada başlık çok garip 😳.

Yeni konular

Geri
Yukarı