Ufaklığı çok mu sıkıyorum?

• Konuyu başlatan ewig
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 33
  • Görüntüleme 2B
Hocam acımayın, ben misafir çocuğu konularında dayak atmaları için mesajlar yağdıran birisiyim zaten, çat diye söyle, ve ilerde bunun çok yararlı olacağını anlat, atar yaparsa sert çıkış.

Not: Fesat anladım euheheh diye mesaj yazanlar, komik değilsiniz. Ben fesat anlasam konuya girince ''Haa.'' derim çıkarım, lütfen fesatlık hakkında daha fazla konuşmayın.

Burada TikTok'u eleştirenlerin çoğu sabah akşam oyun oynuyor her ikisi de beynini uyuşturuyor, her ikisi de zaman kaybı. Bırak çocuk nasıl eğleniyorsa onla eğlensin zamanla bıkar zaten.
Şahsen ilk defa bir eleştirde bulundum, ayrıca vasıfsız değilim. Bilgisayarım da oyun bile yok neyin kafası.

Burada TikTok'u eleştirenlerin çoğu sabah akşam oyun oynuyor her ikisi de beynini uyuşturuyor, her ikisi de zaman kaybı. Bırak çocuk nasıl eğleniyorsa onla eğlensin zamanla bıkar zaten.
Oyun oynamayı severim ama beynim falan uyuşmadı. Eski konulardan birinde eskiden çok oyun oynayıp bağımlı olduğunuzu sonra bıraktığınız gibi bir şey yazmıştınız. Bu tamamen kişiye bağlı. Bir insan oyuna bağımlı olursa "oyunlar beyninizi uyuşturuyor" demek saçma. O kişinin suçunu direkt oyuna yüklüyorsunuz.

Bizim ufaklık ortaokula gidiyor son birkaç aydır TikTok denen platformda videolar izliyor küfürler ahlaksızlıklar havada uçuşuyor bu duruma çok sinirlendim gençtir diyerekten pek kalbini kırmak istemedim en son evin içinde cellat falan fistan demeye başladı sinir tavan yaptı dedim kimdir bu cellat? Araştırdım. Benim dünyamda 'vasıfsız' birisi güzel bir çıkıştım ufaklığa bunların sana hiçbir faydası yok sana zarar veriyor vs. biraz uzun sürdü bu öğütler baktım odasında gözleri dolmuş oturuyor hiç oralı olmadım. Tik tok uygulamasını silmeyi düşünüyorum çünkü çoğu vasıfsız benim kardeşime ve onun yaşıtlarına zarar veriyor bu çok mide bulandırıcı... Ufaklık bayağı alınmış sizce fazla mı ileri gitmişim?
Üzerine gitmek değil TikTok'u sildirmeye bakın gerçekten zararlı bir uygulama, siyaseti tiktok'ta öğrenip Başkan adaylarına ya da Cumhurbaşkanına laf söyleyen var ondan dolayı pek bir şey bekleyemeyiz.

Oyun oynamayı severim ama beynim falan uyuşmadı. Eski konulardan birinde eskiden çok oyun oynayıp bağımlı olduğunuzu sonra bıraktığınız gibi bir şey yazmıştınız. Bu tamamen kişiye bağlı. Bir insan oyuna bağımlı olursa "oyunlar beyninizi uyuşturuyor" demek saçma. O kişinin suçunu direkt oyuna yüklüyorsunuz.
Sanmıyorum öyle bir şey dediğimi zaten 64 MB ekran kartıyla ne oynayacaksında bağımlı olacaksın? Ha oynuyordum ama bağımlı düzeyinde değil, şimdi ara sıra çok nadir oynuyorum okullar kapandıktan sonra GTA IV ve ek paketlerini bitireceğim ama inkar etmiyorum.

Geri
Yukarı