Çözüldü Ugreen Bluetooth adaptör kulaklığım ile uyumsuz çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

efeaybi

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba bilgisayarımda Galaxy Buds 2 kulaklığımı kullanmak için Ugreen marka Bluetooth 5.3 adaptör satın aldım fakat sanırsam bu adaptör Bluetooth 5 bile değil ayrıca kablosuz kulaklığımın şarjını emiyor resmen. Ses cızırtılı ve kalitesiz geliyor üstüne bir anlık sağ taraftan sol tarafa geçiyor sonra düzeliyor falan saçma sapan bir şey. Ses yokken de garip bir ses geliyor. Güncellemeleri kontrol et dediğimde ise güncel diyor. Ugreen'i kaliteli bir marka olarak biliyordum yoksa öyle değil mi?

Çözüm
Mikrofonu kapatmaya çalışma. Onun yerine farklı bir mikrofonu default olarak seç. Eğer o cihazın mikrofonunu kullanan başka bir uygulama kalmazsa, otomatik olarak hands free moddan çıkar.
Bilgisayarının, kulaklığın mikrofonunu kullanmadığından emin ol. Cızırtılı ve kalitesiz ses, hands free modundan kaynaklanır, ve mikrofon aktifken tüm bt kulaklıklar hands free moda geçer. Sağdan sola geçmedeki sebebi bilmiyorum, latency oluyorsa iki taraf arasında genelde eşitlemek için anlık tek tarafın sesinin gitmesi gibi şeyler olur TWS kulaklıklarda, belki odur. Ses yokken ses gelmesi, hands free modda olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Peki bu hands free modunu nasıl kapatırım ve bilgisayarın ayarlarından kablosuz kulaklığımın mikrofonunu kapatmak bu işi çözer mi?

Mikrofonu kapatmaya çalışma. Onun yerine farklı bir mikrofonu default olarak seç. Eğer o cihazın mikrofonunu kullanan başka bir uygulama kalmazsa, otomatik olarak hands free moddan çıkar.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı