Uğur Kurt hayatını kaybetti

• Konuyu başlatan Oğulcan Erişti
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O

Oğulcan Erişti

Ziyaretçi
Bilmem, bu haber SOMA olayı kadar yayıldı mı televizyonlarda, yandaş medya neler dedi hiç izlemedim. Okmeydanı'nda çıkan olaylar sırasında, bir yakının cenazesi için Cemevi'nin bahçesinde bulunan Uğur Kurt, polisin silahından çıkan merminin kafasına isabet etmesi sonucu orada yığılıp kalmıştı. Kaç kişinin haberi var, cidden bilmiyorum ve bilmek de istemem. Çünkü olaydan yaklaşık 10 dakika sonra TGRT Haber'in Twitter hesabında "Okmeydanı'nda terör! eylemci eylemciyi vurdu" başlığını görünce, şoka girdim. Yaklaşık 15-20 dakika önce, yani saat 23.15 sularında Uğur Kurt, hayatını kaybetti. Uğur Kurt'un vurulduğu haberi değil, "alevi" olduğunu duyurdukları haber daha çok yayıldı, ne kadar trajikomik.

Uğur Kurt'un vurulduğu haberinden sonra en çok dikkatimi çeken olay, savcının Uğur Kurt olayı için suç duyurusunda bulunan avukatları yaka paça odasından attırmasıydı.

Sizin bu konu hakkındaki yorumlarınız neler?

Haberim var, olmaz olur mu hiç. Allah rahmet eylesin. Burada çivisi çıkmış bir ülkeye, çekiç muhabbeti yapmaktansa. Gidip bir son vermek için çabalamayı tercih ederim.

Ülkemizde basın tamamen satılmış olduğu için aldırış etmeye gerek yok.

Ayrıca, Uğur Kurt olayından sonra Okmeydanı karışmış durumda. 7'si polis, 9 kişi yaralı.

Polislerin görevden alındığınızdan haberiniz var mı? Meclis sözcüsü vuranın polis olduğunu açıklamış.

O vuran polisin ismi yetmez, yargılandığı anda ki fotoğraf gerek. Bu ülkede kimse yazılanlara inanmıyor artık, görselle açıklanırsa öyle olur.
Ayrıca, vuranın polis olduğunun sonradan açıklanması komik. Bu resimlerle baş başa bırakayım sizi.

fuatuurtweet.jpg

tgrt.png

Benim bildiğim ve takip ettiğim. Eylemciler ile alakası olmayan insan vuruldu ve gerçek mermi ile. Görüntüsü varmış bunun. Bence görevden alınması yetmeyip. Mahkemede ceza alacaktır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı