Ulaşılabilir hız nedir?

Hat değerleriniz iyi kısıtlama olmasa 75 Mbps kadar çıkabilir tahminimce. Deneme yanılma yaparak en sağlıklı bilgiye ulaşırsınız.

Sorun şu 52 iken aradım dedim ulaşılabilir hızım 52 kaç megabit sağlayabiliryosunuz 24 maksimum dedi ve ulaşıbilir hız alabileceğiniz hız demek değil dedi neden bu kadar cahil insanları alıyolar

Sorun şu 52 iken aradım dedim ulaşılabilir hızım 52 kaç megabit sağlayabiliryosunuz 24 maksimum dedi ve ulaşıbilir hız alabileceğiniz hız demek değil dedi neden bu kadar cahil insanları alıyolar

Düzeltme yapıyorum 64'e çıkmış bulunmakta

Dosya Ekleri

• resim_2024-05-25_020732683.png
    resim_2024-05-25_020732683.png
    26,4 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Sorun şu 52 iken aradım dedim ulaşılabilir hızım 52 kaç megabit sağlayabiliryosunuz 24 maksimum dedi ve ulaşıbilir hız alabileceğiniz hız demek değil dedi neden bu kadar cahil insanları alıyolar.

Düzeltme yapıyorum 64'e çıkmış bulunmakta.
Hocam 100 Mbps'ye çıkarın deneye deneye düşürün bence.

Gürültü sınırı (Snr Margin) değerleriniz çok çok iyi. 24/24
Bende 8 e 8 olarak ayarlıydı. Daha alt değerlerde hattın durumuna göre kopmalar vb olabilir.
(Keenetic modemde download snr değiştirmeye izin verdiği için 3'e kadar düşürdüm. 8 iken olan hızımdan biraz daha fazla hız alabiliyorum.)
Belkide hatlar iyileştirilmeden önce o değerlerle 25 mpbs alabiliyordunuz.
Yüksek ihtimal iyileştirildikten sonra daha fazlasını alabileceksiniz.
Adamlar ne halt yemeye 25 in üzerine çıkamazsınız demişler onu anlayamıyorum.
Belkide iyileştirme yapıldığından onların da haberi yok :D

İsterseniz Turknet'le bir görüşün. Ne kadar hız verebileceklerini sorun.
Orada tek tarife, tek fiyat.
VDSL olarak 100'e kadar hattınız ne veriyorsa onu verebiliyorlar.
Superonline da üst pakete çıktığınızda sorun olursa tekrar alt pakete almayabilirler.
Geçiş yapmayı düşünürseniz ve taahüttünüz varsa, cayma bedeli çıkarsa, bir miktarını da ödüyorlar diye biliyorum.

Gürültü sınırı (SNR Margin) değerleriniz çok çok iyi. 24/24
Bende 8'e 8 olarak ayarlıydı. Daha alt değerlerde hattın durumuna göre kopmalar vb olabilir.
(Keenetic modemde download SNR değiştirmeye izin verdiği için 3'e kadar düşürdüm. 8 iken olan hızımdan biraz daha fazla hız alabiliyorum.)
Belkide hatlar iyileştirilmeden önce o değerlerle 25 Mbps alabiliyordunuz.
Yüksek ihtimal iyileştirildikten sonra daha fazlasını alabileceksiniz.
Adamlar ne halt yemeye 25'in üzerine çıkamazsınız demişler onu anlayamıyorum.
Belkide iyileştirme yapıldığından onların da haberi yok :D

İsterseniz TurkNet'le bir görüşün. Ne kadar hız verebileceklerini sorun.
Orada tek tarife, tek fiyat.
VDSL olarak 100'e kadar hattınız ne veriyorsa onu verebiliyorlar.
Superonline da üst pakete çıktığınızda sorun olursa tekrar alt pakete almayabilirler.
Geçiş yapmayı düşünürseniz ve taahhüttünüz varsa, cayma bedeli çıkarsa, bir miktarını da ödüyorlar diye biliyorum.

Altyapıyı sağlayan Türk Telekom olduğu için onlarla konuşmak nasıl fikir sizce Superonline'i onlar sağlıyor bildiğim kadarıyla

Altyapıyı sağlayan Türk Telekom olduğu için onlarla konuşmak nasıl fikir sizce Superonline'i onlar sağlıyor bildiğim kadarıyla
Oda olabilir.
Hatta öncelikle Turknet sayfasından,ne kadar hız alabilirim, sorgusu yapabilirsiniz.
Orası doğru sonuçlar veriyor genelde.

Geri
Yukarı