Ultranet internete geçiş yapma sorunu

tugrul484

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben birkaç aydır 8 mbps adsl yalın internet kullanıyordum geçenlerde TTNET'ten beni aradılar hattınız 16 mbps hızındaki ultranete imkan tanıyor aylık bir miktar daha para verirseniz sizi geçirelim dediler. Bunun üzerine bana mantıklı gelince geçme kararı aldım.

Ultranet gelince hız testi falan yaptım ama bir değişiklik yoktu hemen hemen ardından LoL'e girdim bir bakayım ping falan var mı diye. Eski internetimde yükselse yükselse 90-95 civarı olurdu genelde 60-75 arasıydı. Yenisinde ise en düşük 85 civarı oluyor ve ani zıplamalar oluyor. Sabah öğlen saatlerinde idare edilebilecek seviyedeyken akşamları ping 200-430 aralarında oluyor. Sabah da aksam da aynı cihazlar bağlı internete eskisinde de böyleydi. Bildiğim cihazların mac adresinden başka bir cihaza ait adreste göremiyorum. Laptopa kablo ile bağlı modemim Asus DSL-N14U .

Müşteri temsilcisiyle görüşüp durumu anlattım ayarlama yapı bir süre sonrasında herhangi bir değişiklik olmadı ama istediğim zaman eski tarifeme geri dönebileceğimi söyledi (geçmek ister misiniz dedi ama ben ayarları yapalım eğer sorun devam ederse sizinle tekrar iletişime geçip eski tarifeme dönerim dedim)
Benim bu sorunuma yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı