Uncharted 3 takılma sorunu

arasyuksel

Hectopat
Yer
Empire Bay
Daha fazla  
Benim bir PS3 konsolum var. Dün Uncharted 3'e başladım. Oyunu beğendim. Yeraltından kapıyı kırıp çıktığımız izleme ekranına kadar her şey güzeldi. Fakat ekran siyah oldu ve konsol dondu ( bu sorun genellikle GTA 5'te başıma gelirdi ). Konsolu kapattım yeniden açtım sorun düzeldi. Sonra cihazı kapattım. Az önce yeniden açtım, oyun ana menüye geldi ve oradan hikaye modunu seçtim. Oyuna girdim 15 dakika beklememe rağmen sürekli sağ altta yüzük dönüyor ve oyun öyle kalıyor. Sizce sorunu nedir?

Yüklenme ekranında kalıyor sanırım. O yüzük, loading sembolü. Yani "yükleniyor, lütfen bekleyiniz." yerine geçiyor.

Eğer çok merak edersen, sabit diski bilgisayara takip disk sağlığını kontrol edebilirsin. Ama kesinlikle termal macun ile ilgili olduğunu sanmıyorum.

Cihaz kırık ise dosya boyutunu kontrol et, belki indirirken/kopyalarken bir dosyayı eksik indirmiş/kopyalamış olabilir.

bu olay oyunla alakalı ps3 le ilgisi yok bendede oluyor update denemek lazım
bazı oyunlarda böyle sorunla oluyor olay oyunla alakalı ps3 le değil oyunu update yapmayı deneyin belki çözülür yada başka sürümü indirin
evet az önce sorunu çözdüm oyunun 1.19 update sürümünü yükle 500mb falan tekrar oyuna gir artık donma yok dedim gibi tecrübeme dayanarak 5 oyun yüklersin 1 oyunda sahnede donma olursa oyunda eksik veya update yapman gerekiyor veya bles yükledin updatede yaptın aynı yerde gene donarsa bu sefer blus sürümünü yükleyin hepsini yaptığın halde gene donuyorsa ona yapacağın bişey yok sony nin yazılımsal hatasıdır bunu unutmayın bir dahaki sony yazılımını beklemeniz gerekir bu ps3 ünüzün donanımsal veya hard diskin hatası değil bunların dışında 5 oyundan 3 tanesi donarsa bunu şu şekildede düşünebilirsin 10 oyundan 5 veya 6 tanesi donarsa o zaman hard diskte problem veya ekran kartında donanımsal problem var demektir

Son düzenleme:
bu olay oyunla alakalı ps3 le ilgisi yok bendede oluyor update denemek lazım
bazı oyunlarda böyle sorunla oluyor olay oyunla alakalı ps3 le değil oyunu update yapmayı deneyin belki çözülür yada başka sürümü indirin
evet az önce sorunu çözdüm oyunun 1.19 update sürümünü yükle 500mb falan tekrar oyuna gir artık donma yok dedim gibi tecrübeme dayanarak 5 oyun yüklersin 1 oyunda sahnede donma olursa oyunda eksik veya update yapman gerekiyor veya bles yükledin updatede yaptın aynı yerde gene donarsa bu sefer blus sürümünü yükleyin hepsini yaptığın halde gene donuyorsa ona yapacağın bişey yok sony nin yazılımsal hatasıdır bunu unutmayın bir dahaki sony yazılımını beklemeniz gerekir bu ps3 ünüzün donanımsal veya hard diskin hatası değil bunların dışında 5 oyundan 3 tanesi donarsa bunu şu şekildede düşünebilirsin 10 oyundan 5 veya 6 tanesi donarsa o zaman hard diskte problem veya ekran kartında donanımsal problem var demektir
Bende ana menü ye giriyordu ana menü de oyuna başlarken sağ altta yüzük dönüyor açılmıyordu. Dediğin gibi Update yaptım bu sefer oyuna ilk girişimde ana menü bile açılmıyor ne yapmam lazım.

Bende aldım daha 3 ay önce falan almıştım her yolu denedim hiçbir şekilde olmuyor. GOTY (CD'si vardı 1.19 yükledim alan 412 GB boş alan var her şeyi denedim olmuyorç en sonunda parçaladım CD'yi duvara fırlattım aldığım CD ile 1 kez bile oynayamadım bence sizinki açılmıyorsa ve iade edemiyorsaniz benim yaptığımı yapin.

Bende aldım daha 3 ay önce falan almıştım her yolu denedim hiçbir şekilde olmuyor. GOTY (CD'si vardı 1.19 yükledim alan 412 GB boş alan var her şeyi denedim olmuyor en sonunda parçaladım CD'yi duvara fırlattım aldığım CD ile 1 kez bile oynayamadım bence sizinki açılmıyorsa ve iade edemiyorsaniz benim yaptığımı yapin.

2020 konusu dostum, konsolu çoktan sattım ben. Ha iade meselesi olmaz zaten, konsolu zamanında 2. el alırken yanında vardı o oyun.

Sonuç olarak, çözemedim öyle kaldı. Şu anda da tek hayalim ucuza PS3 Slim bulup onda TLOU ve Uncharted serisini bitirmek.

2020 konusu dostum, konsolu çoktan sattım ben. Ha iade meselesi olmaz zaten, konsolu zamanında 2. el alırken yanında vardı o oyun.

Sonuç olarak, çözemedim öyle kaldı. Şu anda da tek hayalim ucuza PS3 Slim bulup onda TLOU ve Uncharted serisini bitirmek.
Bozmak istemem ama iki seriyi de bitiremezsin ki. Tlou2 ve uncharted 4 ps4 te

Yeni konular

Geri
Yukarı