UNCHARTED™: Hırsızlar Mirası Koleksiyonu 499 lira oldu!

Kabul edeyim günümüzde hikaye oyunları gereksiz pahalı. Fakat bu 500 liralık oyundan iyi oyunun 330 lira olunca pahalı olduğunu değiştirmez. (RDR2 gibi oyunlar 150-200 lira iken)
Oyuna harcanan yüklü para var. Bir oyun 100 dolara yapılıp 60 dolara satılmıyor. Zaten yabancı ülkelerde 60 dolar pahalı değil. Bizde 26 dolar pahalı.

Onu saygıdeğer siyasilerimize yüklemek lazım sonuçta oyun firmalarının yaptığı bir şey değil bu. Sen 30 liraya mal ettiğin bir şeyi 15 liraya satar mısın hayır.

Senin 500 liran 26 dolar kanka. ABD de metro parası, çerez parası.

Umarım ironidir. Yoksa telefonunu çıkar diyen dayılardan hiçbir farkın yok.

Dayılarla ne alakası var anlamadım doğrusu. Dediğim şeyi mantıklı bulmamak zor diye düşünüyorum. Adamlar bizim paramıza göre fiyatlandırma yapmak zorunda. Yapmayan firmalar Türkiye'de oyun satamıyor zaten. Ubisoft, CD project red gibi firmalar özel fiyatlandırma yapıyor sonucunuda alıyor. 1000 lira yapsa ülkeden 2000 kişi alır. 250 lira yaparsan 50000 kişi alır.

Dayılarla ne alakası var anlamadım doğrusu. Dediğim şeyi mantıklı bulmamak zor diye düşünüyorum. Adamlar bizim paramıza göre fiyatlandırma yapmak zorunda. Yapmayan firmalar Türkiye'de oyun satamıyor zaten. Ubisoft, CD project red gibi firmalar özel fiyatlandırma yapıyor sonucunuda alıyor. 1000 lira yapsa ülkeden 2000 kişi alır. 250 lira yaparsan 50000 kişi alır.

Yoo adamlar isterse indirim falan yapmaz zorunda değil Türk lirasına göre satmak. Sen kimsinki sana oyun satmak istesin o firma? Gelir kaynağı mısın onlar için? Sana 26 dolara satıcağına gider Avrupa'da 50 60 euroya satar.

Olay sadece bizim insanımızın alması değil artık. Arjantin ve türkiye de fiyatlar diğer ülkelerden çok düşük tüm millet Aile paylaşımından türkiye hesabı yaparak ucuza aldıkları cüzdan keyleriyle oyunları topluyor. Firmaları uyandıran biraz da bu. Adam 60 dolar bir oyuna vermek yerine yerelleştirme fiyatıyla sunulan 2 tane 30 dolarlık oyunu cepliyor.

Hadi tabii steamın önerdiği dolar kurunun neredeyse 20 katı fazla olması da var doların.

Ayrıca bahsettiğin firmaların eski oyunları ucuz. Yeni oyunları bak bakalım 250 liraya çıkacak mı?

Ne idüğü belirsiz korsan oyununu bile 400 liradan açtı ubisoft.

Olay sadece bizim insanımızın alması değil artık. Arjantin ve Türkiye de fiyatlar diğer ülkelerden çok düşük tüm millet aile paylaşımından Türkiye hesabı yaparak ucuza aldıkları cüzdan keyleriyle oyunları topluyor. Firmaları uyandıran biraz da bu. Adam 60 dolar bir oyuna vermek yerine yerelleştirme fiyatıyla sunulan 2 tane 30 dolarlık oyunu cepliyor.

Hadi tabii Steam'ın önerdiği dolar kurunun neredeyse 20 katı fazla olması da var doların.

Ayrıca bahsettiğin firmaların eski oyunları ucuz. Yeni oyunları bak bakalım 250 liraya çıkacak mı?

Ne idüğü belirsiz korsan oyununu bile 400 liradan açtı Ubisoft.

Yeni AC oyunu 350 TL mesela. Biz sanki keyfimizden 400 liraya razı oluyoruz. Adamlar bir kazanciyla 20 tane oyun alırken biz 5 tane bile zor alıyoruz. Firmalar Türkiye pazarına girmek isterse özel fiyatlandırma yapmak "zorundalar". Yoksa bir satış elde edemezler. Bu Steam olayını da çözmek zor değil bence. Türkiye pazarından sadece Türkiye üzerine kayıtlı kartlarla alışverişe izin verilse sorun çözülür gibi. Ben paramız çok değerli vs demiyorum zaten, üstteki diğer arkadaş sanki öyle diyormuşum gibi beni dayılara vs benzetti ama daha düzgün okuması lazım. Firmalar fiyatlandırma yapmak zorunda değil tabii ki ama para kazanan istiyorlarsa yapmalılar.

Yeni AC oyunu 350 TL mesela. Biz sanki keyfimizden 400 liraya razı oluyoruz. Adamlar bir kazanciyla 20 tane oyun alırken biz 5 tane bile zor alıyoruz. Firmalar Türkiye pazarına girmek isterse özel fiyatlandırma yapmak "zorundalar". Yoksa bir satış elde edemezler. Bu Steam olayını da çözmek zor değil bence. Türkiye pazarından sadece Türkiye üzerine kayıtlı kartlarla alışverişe izin verilse sorun çözülür gibi. Ben paramız çok değerli vs demiyorum zaten, üstteki diğer arkadaş sanki öyle diyormuşum gibi beni dayılara vs benzetti ama daha düzgün okuması lazım. Firmalar fiyatlandırma yapmak zorunda değil tabii ki ama para kazanan istiyorlarsa yapmalılar.
Oyunu alan oluyor ki bu fiyata satıyorlar. Satmasa ucuza satar. Steam Türkiye üzerinden kayıt olanlara özel fiyatlandırma da yapamaz. İlla ki bir hile bulurlar.

Geri
Yukarı