Çözüldü Undervolt işe yaramıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CheyLoaN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Teknopat Undervolt rehberini izledikten sonra, 3400G işlemcime undervolt yaptım. Önce 1.3, sonra 1.2 derken 0,9'a bile düştüm. Sistem sorunsuz açılıyor. Ancak sıcaklıklarda hiç değişme yok? Sıcaklığı sadece MHz değerini düşürerek yakalayabiliyorum. Neden undervolt işe yaramıyor?

Sistem:
B450 Fatal1TY mITX
R5 3400G
16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevzu her neyse konuyu hortlatmaktansa açtığın konuda beni etiketleyebilirdin.
Eski konuları hortlatmanın uygunsuz olduğunun inanın şu an farkına varıyorum daha dikkatli olurum artık. Açtığım konuya etiketleyemem çünkü oradaki sorunum ve burdaki Size danışacağım sorun ikiside birbirinden farklı. Yinede sen nasıl dersen öyle yapalım hocam, ben konuyu dağıtmamak için sorunumuda yazayım direkt,
10750h işlemci için undervolting yapmak istedim fakat girdiğim hiçbir değer işe yaramadı. Throttlestop ve intel XTU kullandım. Neyse sonuç olarak bende olmayacağını anladığımda programları kaldırdım Fakat ilk oyuna girdiğimde (prize takılıyken güç tasarrufu moduna almıştım) sistem dondu ve ekran kapandı. Powerdan sistemi kapattım açtım ve bir daha kapanmadı. Buraya kadar problem yok. Sorun şu ki tüm bu olanlardan sonra sistemI performans moduna almama rağmen sistem aptallaştı. Oyunlarda fps kaybı yok fakat stabillikte kayboldu. İlgisi var mı bilmiyorum oyunlarda (rdr2) görev yöneticisinden baktığımda Oyun anında 3.80 GHZ değer alıyorum. Oyunu kapattığımda tekrar 4.70 oluyor. Daha önceden kaç ghz alıyordum bilmediğim için söylemek istedim. Undervoltingi battlefield 5 te 91 dereceye çıktığı için yapmak istemiştim elime yüzüme bulaştı. Bu konularda tecrübeli olduğun aşikar. Yardımcı olabilir misin bana? Birde undervolting yapmaya çalışırken uçağın prizine bağlıydı laptop onunla ilgisi olabilir mi? En kötü ihtimal sıfırdan Windows yüklemek voltajları fabrika ayarına döndürür mü. 10750h da Voltaj sınır var gibi cümlelerde okudum bağlantısı olabilir mi?

Hortlatma için tekrardan kusura bakma hocam, hafta sonunun güzel geçmesi dileğiyle...

Fabrika ayarları için sıfırdan Windows yüklemektense BIOS içerisinden yapman daha garanti olur. Diğer türlü CMOS resetlemek, bunun içinde dizüstünün arka kapağını açman gerekecektir. Dizüstünde bu tip maceralara girilmemesi gerekir çünkü her şeyi eski haline getirmek masaüstü PC kadar kolay olmuyor.

Fabrika ayarları için sıfırdan Windows yüklemektense BIOS içerisinden yapman daha garanti olur. Diğer türlü CMOS resetlemek, bunun içinde dizüstünün arka kapağını açman gerekecektir. Dizüstünde bu tip maceralara girilmemesi gerekir çünkü her şeyi eski haline getirmek masaüstü PC kadar kolay olmuyor.
bios'tan fabrika ayarlarına çektim. bu arada oyunlarda 3.90 GHZ' ye düşmesi normal mi hocam? daha önceden oyunlarda kaç GHZ de çalıştığını bilmediğim için soruyorum
@Rulingthehun Şef vaktin var mı? Arkadaş sağolsun yardımcı oldu fakat senin söyleyeceklerin önemli benim için...

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı