Çözüldü Undervolt işe yaramıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CheyLoaN

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Teknopat Undervolt rehberini izledikten sonra, 3400G işlemcime undervolt yaptım. Önce 1.3, sonra 1.2 derken 0,9'a bile düştüm. Sistem sorunsuz açılıyor. Ancak sıcaklıklarda hiç değişme yok? Sıcaklığı sadece MHz değerini düşürerek yakalayabiliyorum. Neden undervolt işe yaramıyor?

Sistem:
B450 Fatal1TY mITX
R5 3400G
16 GB RAM

Son düzenleyen: Moderatör:
@CheyLoaN BIOS ayarlarını atar mısın? 1.4V veriyor işlemciye.
Çözüldü. OC Tweaker bölümünden voltaj. Veriyordum, şimdi advanced bölümünden AMD Overclock diye ayrı bölüm varmış. El ile mV cinsinden yazdırdı. Sıcaklık düştü
@CheyLoaN BIOS ayarlarını atar mısın? 1.4V veriyor işlemciye.
İşlemci 5. Dakikadan sonra 5-6 derece birden yükseliyor. 2 derece daha yukseilp yavaş yavaş geri iniyor. Her Bench de karşılaşıyorum. Toplamda 10 dakikada oluşan grafik bu. En yüksek değer 88°
Screenshot_2019-12-04-21-07-06-241_com.miui.gallery.jpg

Son düzenleme:
Soğutucu montajını kontrol edin. 0.9V ile o derecelere çıkması imkansız gibi. Frekans otomatikte mi?
Frekans oto alınmıyor. Voltaj da alınmıyor. İkisi ya oto da ya da manuelde kalıyor. Normalde Turbo Boost ile 4.2 GHz olan işlemciyi 3.4GHz ile 0.89v veriyorum, 80 derecedeyim. BIOS'un CPU voltajını düşürmediğini düşünüyorum. Voltaj değerlerini anlık olarak CPU-Z doğru gösterir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı