Undervolt nedir ve nasıl yapılır?

uProf ile tekrar bak değerlere ve bana attığın ilk değerlerse onla alakası yok. Programı başlangıçta profili ayarladıysan kapat. GPU kullanımı yükselip CPU kullanımı az olması lazım zaten.
Hocam arkadaşa yazdığınız gibi, anlattığınız şeyleri bende ayarlasam yararını görür müyüm? AMD Ryzen 3 3200U benimkide, oyunlarda 95 derecelerde geziniyor.

Yarar ve sırayla değerleri düşürmeye dene. Senin 3200U ısınmaması lazım, demek ki değerinden fazla güç vermişler islemcine. U işlemci normalde kısıtlı oluyor tasarruf için, senin işlemciye bilgisayar üretici yüksek tutmuş olabilir değerleri.

Yarar ve sırayla değerleri düşürmeye dene. Senin 3200U ısınmaması lazım, demek ki değerinden fazla güç vermişler islemcine. U işlemci normalde kısıtlı oluyor tasarruf için, senin işlemciye bilgisayar üretici yüksek tutmuş olabilir değerleri.
Hocam, değerleri Ryzen Controllerde 20'lere kadar bile indirsem sıcaklık değerleri yine maksimum 103'ü bile görüyor. 85 altına düşmüyor stres altında. Bu daha da düşürmem gerektiği anlamına mı gelir?
Üstelik İşletim Soğutucu da var, derece olarak çok etki etmiyor o da ancak genede buna rağmen böyle. Laptop 3 haftalık bu arada.

Merhaba benim sistem Ryzen 5 3550H GTX 1650 8 GB RAM HP Pavilion hocam aşırı ısındığını düşünüyorum CS:GO'da 5 dk içinde işlemci 85'ten 98'e fırlıyor falan ama genelde 90 civarı yardımcı olur musunuz sorunun kaynağını öğrenmem için pek anlamıyorum da. Bu arada tpd değerlerine bakmaya çalıştım bende Controller sekmesi yok programı da yeni indirdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı