Unexpected Strore Expection Mavi Ekran Hatası

Ensar Macit

Hectopat
PC'yi toplayalı henüz üç gün oldu. SDD ve ekran kartı ikinci el diğer ürünler sıfır olarak toplandı. Oyun içerisinde 3-4 saati geçtikten sonra görüntü donuyor fakat ses alabiliyorum. Bu şekilde biraz beklediğim vakit mavi ekranla karşılaşıyorum (unexpected strore expection hatası). Bilgisayarı eğer reset tuşuyla başlatmaya çalışırsam sadece BIOS'a erişim sağlayabiliyorum ve sistemin kurulu olduğu SSD'yi göremiyorum. Yani boot etmiyor sistem kendini. Ancak bilgisayarı kapatırsam sorunsuz şekilde açılıyor. AIDA64 ile raporumu oluşturdum aşağıda linktedir şimdiden teşekkürler.

Report.htm

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanın windowstan kaynaklanabileceğini düşündüğüm için Windows 8.1 sürümüne düşürdüm. Bu sürümde mavi ekrana geçmeden sadece ekran donması yaşıyorum ama hala ses alabiliyorum. Oyun esnasında teamspeak üzerinden konuşmaları duyabiliyorum hatta donma yaşadigim esnaf da benim konuştuklarım da duyuluyor. Minidump dosyasını bulamadım. Sanırım hata mavi ekrana donusmediginden ötürü olusturmamis Windows. Ek bilgi olarakta, kullandığım monitör VGA cikisina sahip olduğundan VGA to HDMI dönüştürücü kullanıyorum. Acaba bunun problem yaratma ihtimali var midir? Ve PSU 450 watt.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı