Çözüldü "UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP" mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

StriX00

Femtopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance LPX DDR 3000 C16 2x16GB
Selam. "UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP" hatalı mavi ekran alınca donanımda, özellikle RAM'lerde (2x8) bir sorun olabileceğini düşündüm. Açıkçası RAM'leri nasıl kontrol edeceğimi bilmediğimden her zamanki gibi Ubenchmark testi yaptım. Önceden yaptığım bir testle bugününkünü karşılaştırdım ve RAM'lerde ciddi bir performans düşüklüğü olduğunu gördüm. Sizce bu performans düşüklüğü neden kaynaklanıyordur ve eski haline nasıl getirebilirim? İki test sonucunu da sizlerle paylaştım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• DONANIM1.png
    DONANIM1.png
    22,4 KB · Görüntüleme: 27
  • DONANIM2.png
    DONANIM2.png
    11,4 KB · Görüntüleme: 24
Çözüm
RAM'ler hangi slotlara takılı? BIOS sürümü nedir? BIOS'ta CSM ve Legacy disable olduığuna ve UEFI enbale olduğuna emin ol.
RAM'ler hangi slotlara takılı? BIOS sürümü nedir? BIOS'ta CSM ve Legacy disable olduığuna ve UEFI enbale olduğuna emin ol.
@claus RAM'ler 2 ve 4 e takılı. BIOS sürümü: 7B85v2B . Siz yazdıktan sonra kontrol ettim CSM de kalmış UEFI seçeneğini seçtim ama donanıma hala 8GB ayrılmış gözüküyor.

BIOS güncel değil sanırım. Kontrol edip ve BIOS update yapın.

BIOS güncel değil sanırım. Kontrol edip ve BIOS update yapın.
Hocam yanlış anakarta bakmışsınız benimki B450 GAMING PLUS. Ek olarak, RAM'leri tekrar kontrol edeyim dedim ve nasıl olduğunu anlamadığım bir şekilde RAM'lerden birisinin resmen "kaydığını" gördüm. Sorun çok büyük ihtimalle bu yüzden kaynaklanıyor. Seri numarası yanlış gözüktüğünden garanti süresini kontrol edemiyorum ancak bi şekilde halletmeye çalışacağım. Yardımınız için teşekkürler. Çözüldü olarak işaretleyeceğim. İyi günler diliyorum.

Dosya Ekleri

• resim_2023-01-10_212210334.png
    resim_2023-01-10_212210334.png
    61,8 KB · Görüntüleme: 15

Yeni konular

Geri
Yukarı