UNICEF: Türkiye, 15 Yaşındaki çocukların Hayatından En Az Memnun Olduğu Ülke

Bulduklarıyla memnun olmayı bilmeyen doyumsuz çocuklar yetiştirdik de ondan. O memnun olmayanlara bill Gates'in servetini ver yine memnun edemezsin.

Gidip çalışıyorum 90TL kazanıyorum günlük markete gir eve bir şeyler al 50TL gitti ben hangi parayla teknolojik ürün alacağım? Hangi parayla gezeceğim? Hangi parayla kıyafet alacağım?

Bulduklarıyla memnun olmayı bilmeyen doyumsuz çocuklar yetiştirdik de ondan. O memnun olmayanlara Bill Gates'in servetini ver yine memnun edemezsin.
Bize servet verilmesine gerek yok, gelecek kaygımız olmasın alım gücümüz olsun ve eğitimin iyi olmasını istiyoruz bu 3 şey çok mu sence?

Bulduklarıyla memnun olmayı bilmeyen doyumsuz çocuklar yetiştirdik de ondan. O memnun olmayanlara Bill Gates'in servetini ver yine memnun edemezsin.

Bir şey daha söylemek istiyorum, bulduklarımla memnun olmak yerine daha fazlası için çalışsam nasıl olur? Öyle ben bunu istemem gibi davranışlardan bahsetmiyorum.

4 kişilik bir haneye ayda 3bin TL para girdiği için ve ihtiyaçlara zar zor yettiği için sosyal aktivitelere para kalmadığı için insanlar mutsuz. Şu an ülkede insanların parasının yettiği tek şey İnstagram'a bakmak. Arada bir yürüyüşe gider bir de. İnsanların yeni güzel kıyafetler almaya parası yetmiyor. Ya da babası hadi bu hafta izin yapayım da bir deniz turu yapalım diyemiyor.

Nasıl olsunlar?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Üstte de birisi doyumsuzlar demiş, ne hikmetse bir tek bizde çıkıyor bu doyumsuzlar demek ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı