Çözüldü unins000.exe nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nakoicve

Hectopat
Arkadaşlar masaüstünde kendi kendine UNINS000 adlı bir dosya çıkıyor boyutu 0BAT. Virüs taraması yaptırdım Windows Defender ile bir virüs yok zaten virüs girebilmesi için bir sebepte yok korsan yazılım kullanmıyorum ve zararlı sitelere girmiyorum.

Bu dosyayı siliyorum tekrar çıkıyor görev yöneticisinde de gözükmüyor böyle bir dosya ama masaüstünde kendi kendine çıkıyor bu nedir? Nasıl kurtulurum bundan?

Dosya Ekleri

• masa.jpg
    masa.jpg
    139,5 KB · Görüntüleme: 357
Çözüm
Process Monitor ile filtre kısmına unins000.exe yazarsan bir ihtimal bu programı oraya atan şeyi bulabilirsin.

Ya da hiç filtre koymazsın, beklersin. Masaüstüne yazılım gelince kaydı durdurup arama yaparsın.
Uninstalller000.exe olabilir tam adı. Yani bir programı kaldırmak için kullanılıyor büyük ihtimalle. En son ne yüklemiştiniz?

Uninstalller000.exe olabilir tam adı. Yani bir programı kaldırmak için kullanılıyor büyük ihtimalle. En son ne yüklemiştiniz?
Microsoft Store'dan Dolby Access yükledim başka bir şey yüklemedim. Siliyorum sonra yine kendi kendine çıkıyor

Dosya açılmıyor da.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    126 KB · Görüntüleme: 213
Son düzenleyen: Moderatör:
Microsoft Store'dan Dolby Access yükledim başka bir şey yüklemedim. Siliyorum sonra yine kendi kendine çıkıyor
Onun olma ihtimali olabilir. Çift tıkladığınız zaman büyük ihtimalle o oyunu siler. Farklı bir klasöre yollayın, orada kalsın.

Onun olma ihtimali olabilir. Çift tıkladığınız zaman büyük ihtimalle o oyunu siler. Farklı bir klasöre yollayın, orada kalsın.

Anladım çift tıklıyorum açılmıyor görseldeki gibi uyarı veriyor. Yüklediğim şey'de oyun değil Microsoft Store'dan uygulama ve uygulamayı sildim zaten bilgisayardan program ekle ve kaldır kısmından bu lanet şey hala çıkmaya devam ediyor :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Anladım çift tıklıyorum açılmıyor görseldeki gibi uyarı veriyor. Yüklediğim şey'de oyun değil Microsoft Store'dan uygulama ve uygulamayı sildim zaten bilgisayardan program ekle ve kaldır kısmından bu lanet şey hala çıkmaya devam ediyor :D
İlginçmiş. Büyük ihtimalle bağlantılı uygulamayı siz önceden sildiniz, onun dosya konumunu bulamıyor. CMD açıp şu kodu yazar mısınız?

DEL /F /Q /A "C:\Users\KULLANICIADINIZ\Desktop\unins000.exe

Yukarıda ki "kullanıcıadınız" bölümüne bilgisayarının adını gir. Böyle silmeyi dene :D

İlginçmiş. Büyük ihtimalle bağlantılı uygulamayı siz önceden sildiniz, onun dosya konumunu bulamıyor. CMD açıp şu kodu yazar mısınız?

Yukarıda ki "kullanıcıadınız" bölümüne bilgisayarının adını gir. Böyle silmeyi dene :D
Az önce çöp kutusu yoluyla sildim sinirlenip tekrar çıktığında işlemi deneyip sizi bilgilendiricem :)

Dostum yine çıkıyor :D

Son düzenleme:
Bende çözüm kalmadı hocam :D 2-3 şey biliyordum onlarda işe yaramadı. :/
@Assecreed veya @Yener K. hocalarım müsaitse onlar bakabilir :)
Teşekkürler yine de dostum onunla yaşamayı öğrenicem gibi
Bende çözüm kalmadı hocam :D 2-3 şey biliyordum onlarda işe yaramadı. :/
@Assecreed veya @Yener K. hocalarım müsaitse onlar bakabilir :)
Başka klasör'e attım ama yine masaüstünde çıktı o klasör'e attığım da duruyor anlamadım bu işi bir türlü

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı