Çözüldü unins000.exe nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Nakoicve

Hectopat
Arkadaşlar masaüstünde kendi kendine UNINS000 adlı bir dosya çıkıyor boyutu 0BAT. Virüs taraması yaptırdım Windows Defender ile bir virüs yok zaten virüs girebilmesi için bir sebepte yok korsan yazılım kullanmıyorum ve zararlı sitelere girmiyorum.

Bu dosyayı siliyorum tekrar çıkıyor görev yöneticisinde de gözükmüyor böyle bir dosya ama masaüstünde kendi kendine çıkıyor bu nedir? Nasıl kurtulurum bundan?

Dosya Ekleri

• masa.jpg
    masa.jpg
    139,5 KB · Görüntüleme: 357
Çözüm
Process Monitor ile filtre kısmına unins000.exe yazarsan bir ihtimal bu programı oraya atan şeyi bulabilirsin.

Ya da hiç filtre koymazsın, beklersin. Masaüstüne yazılım gelince kaydı durdurup arama yaparsın.
unins000.exe genellikle eski oyunları kaldırmak için kullanılan setupun ismi oluyor. Sürekli gelmesini pek çözemedim. Bütün başlangıç uygulamalarını devre dışı bırakın bakalım. Onun dışında kullandığınız bir oyun hilesi gibi bir şey var mı?

unins000.exe genellikle eski oyunları kaldırmak için kullanılan setupun ismi oluyor. Sürekli gelmesini pek çözemedim. Bütün başlangıç uygulamalarını devre dışı bırakın bakalım. Onun dışında kullandığınız bir oyun hilesi gibi bir şey var mı?
Başlangıç uygulamaları devre dışı hayır yok oyun hilesi gibi bir şey de bende anlamadım ama dünden beri çıkmayı bıraktı.

Process Monitor ile filtre kısmına unins000.exe yazarsan bir ihtimal bu programı oraya atan şeyi bulabilirsin.

Ya da hiç filtre koymazsın, beklersin. Masaüstüne yazılım gelince kaydı durdurup arama yaparsın.

Çözüm

İndirdim arama kısmına yazdım ve çıkan sonuç şu şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Raporun kendisini paylaşın bizimle, ekran görüntüsünü değil.
Recep bey teşekkür ederim verdiğiniz program'da buldum kendim biraz araştırdım sonrasında ve sildim nasıl sildiğimi hatırlamıyorm yardımınız için sağolun :) Konuyu adminler çözüldü yapabilir.

Hangi programdan dolayı oluyormuş onu söyleseydin bari merak ettirdin :
Müzik prodüksiyonu için kullandığım bir plug-in uygulaması vardı onun yüzünden oluyormuş silmiştim fakat tam silmemişim. :)
Raporun kendisini paylaşın bizimle, ekran görüntüsünü değil.
Çözülmedi bu sefer kesin buldum Valorant'a girince çıkıyor bayadır girmiyordum az önce Valorant'a girdim ve çıktı :D
Hangi programdan dolayı oluyormuş onu söyleseydin bari merak ettirdin :d

Son düzenleme:
Herhalde bu şey çoğu bilgisayarda çıkıyor. Bende de çıktı yeni bir şey PC 0 kurulum yaptım korsan programlardan başka oyun falan yok. Siliyorum çıkıyor acaba çözümünü bulan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı