Unity 2D animasyon ekleme

Kodun en üst kısmında using ....... kısmının en altına using System.Threading.Tasks; yazılınca tanımlanacaktır.

Edit : Kod yüksek ihtimal hata verecektir. Thread.Sleep(3000); yapmayı deneyin.

All compiler errors have to be fixed before you can enter play mode hatası veriyor oyun sahnesi gelmiyor. Tüm kodları sırasıyla inceledim. Ama hepsi normal duruyor. Her şeyi sırasıyla yeniden yapsam daha iyi olacak gibi. İlk animasyonu garantiliyim.

All compiler errors have to be fixed before you can enter play mode hatası veriyor oyun sahnesi gelmiyor. Tüm kodları sırasıyla inceledim. Ama hepsi normal duruyor. Her şeyi sırasıyla yeniden yapsam daha iyi olacak gibi. İlk animasyonu garantiliyim.

YouTube'den izleyip mi çalışıyorsunuz yoksa bir kitaptan mı?

Destroy metodunu çağırma büyük ihtimal olacak. Bu arada transition duration 0 yapın.
Destroy düşman ölüm animasyonu bitince çağrılmalı.

Destroy metodunu çağırma büyük ihtimal olacak. Bu arada transition duration 0 yapın.
Destroy düşman ölüm animasyonu bitince çağrılmalı.

Dediğiniz şekilde denedim şimdi yine olmadı. Animasyonu nereye yazarsam yazıyım oynamıyor. Yeni bir sahne açıp sizin ve kitty_Assassin arkadaşın dediği kodları göz önüne alıp ilk önce animasyonu oynatmayı deneyeceğim. Sonra devamına destroy komutunu deneyeyim.

Dediğiniz şekilde denedim şimdi yine olmadı. Animasyonu nereye yazarsam yazıyım oynamıyor. Yeni bir sahne açıp sizin ve kitty_Assassin arkadaşın dediği kodları göz önüne alıp ilk önce animasyonu oynatmayı deneyeceğim. Sonra devamına destroy komutunu deneyeyim.
Sleepe gerek yok.
anim.settrigger(...)
Destroy(gameobject, 1)
yap.
Yani 1 saniye sonra ölsün.

Yardımlarınız için çok teşekkürler. Hiçbir şekilde oynatamadım animasyonu. Şu anlık öldürme animasyonu ekleyemeyeceğim en sona bıraktım, kalan kısımları hallediyorum.

Geri
Yukarı