Çözüldü Unity gizmos methodu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mustafaa1

Centipat
Daha fazla  
YouTube'da bir videoyu izlerken, ondrawgizmos methodunu gördüm. Videoyu çeken arkadaş içindeki özelliklere erişebiliyordu; color, drawcube, drawsphere gibi özelliklere erişiyordu. Ama ben methodun içine.
Private Void OnDrawGizmos()
{
Gizmos. Color.=color. Red;
}
Böyle bir şey yazamıyorum hata veriyor. Benim Asset Store'dan bir paket mi yüklemem gerek bu methodun özelliklerine erişmek için yoksa kütüphane mi eklemeliyim?
Not: Unity 2019.4.39F1 kullanıyorum.

Çözüm
Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Sağlıklı günler dileriz.

Script'i silip yeniden yeni script oluşturunca düzeldi sanırım Bug'ta kalmış. Ya da ben bir kısmını değiştirmişim, yeniden oluşturunca başa aldığı için düzelmiş oldu.
YouTube'da bir videoyu izlerken, ondrawgizmos methodunu gördüm. Videoyu çeken arkadaş içindeki özelliklere erişebiliyordu; color, drawcube, drawsphere gibi özelliklere erişiyordu. Ama ben methodun içine.
Private Void OnDrawGizmos()
{
Gizmos. Color.=color. Red;
}
Böyle bir şey yazamıyorum hata veriyor. Benim Asset Store'dan bir paket mi yüklemem gerek bu methodun özelliklerine erişmek için yoksa kütüphane mi eklemeliyim?
Not: Unity 2019.4.39F1 kullanıyorum.
Yazdığın kodu ve hatayı resim olarak atabilir misin?

Merhaba,

Herkesin faydalanabilmesi için çözümü detaylı bir şekilde anlatabilir misiniz?

Sağlıklı günler dileriz.

Script'i silip yeniden yeni script oluşturunca düzeldi sanırım Bug'ta kalmış. Ya da ben bir kısmını değiştirmişim, yeniden oluşturunca başa aldığı için düzelmiş oldu.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı