Unity için ne kadar C# bilmek gerekli?

unlAkın

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Forumda daha önce birçok konu açılmış fakat çok sığ kalmış o yüzden tekrar sormak istedim.

Unity ile 2D masaüstü oyun geliştireceğim. Amacım ciddi bir metroidvania geliştirmek. C# öğrenmem gerektiğini biliyorum fakat C# kurslarının içinde kaybolup gitmek istemiyorum çünkü çoğu kurs bir amaç doğrultusunda öğretiyor.
Bir Unity kursuna başlayıp oyun geliştirebilmek için ne kadar C# bilmek gerekli?

1707330158674.png

Örnek vermek gerekirse resimdeki başlangıç seviyesindeki bir kurs. Bu kursu tamamlamak Unity öğrenmeye geçmek için yeterli midir yoksa daha da ileriye mi gitmek gerekli? Gerekliyse hangi konuya kadar?

Ayrıca Unity 2D kurs önerirseniz sevinirim. İngilizce Türkçe fark etmez.

BTK Akademi’deki C# kursunu ve Unity’ye Giriş eğitimlerini tamamla, aklında bir şeyler olur. Ayrıca sertifikaların da olur, iş bulmak için kapı çalacak olursan yaxşı olur.
O kursa başladım zaten çoğu temel şeyi öğrendim fakat bir yerden sonra Profesyonel Backend başlıklı kurslara geçiyor bunlara ihtiyacım var mı Unity için?

O kursa başladım zaten çoğu temel şeyi öğrendim fakat bir yerden sonra Profesyonel Backend başlıklı kurslara geçiyor bunlara ihtiyacım var mı Unity için?
Fazla bilgi göz çıkarmaz, bence bitir ve sertifikanı al. Yok dersen de attığın görsel işini görür. Ondan sonra zaten bilmen gerekenler Unity kütüphanesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı