Çözüldü Unity kodlara basınca Visual Studio açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Erdal Bakkal

Kilopat
Daha fazla  
Unity'de bir projem vardı yeni versiyona geçirdim geçirirken de adını değiştirdim. Ama kodlara ya da hatalara tıklayınca eskiden Visual Studio'da kodumun açılması gerekirken açılmıyor. Visual Studio Editor ve Visual Studio code editor ismindeki paketleri güncellemeyi denedim. External tool bölümünde script tool Visual Studio olarak görünüyor ama açılmıyor. Hatta Visual Studio'nun dosyasından bulmayı bile denedim ama hala olmadı. Proje dosyalarındaki ".Sln" ve ".Csproj" uzantılı dosyaları da sildim ama olmadı.
İlginçtir ki, normal metin belgesi falan olarak da açılmıyor, mouse ikonu yükleniyor görünüyor sonra bir şey olmuyor.
Unity 2019'dan 2020.1'e geçirdim. Visual Studio ise 2019.

Çözümünü bilen varsa yazsın lütfen.

Çözüm
Edit kısmından Prefences bölümüne gel oradan ilk baştaki External Script Editor du sanırım öyle bir şey var ordan Visual Studio yu seç.
Yukarda yaptığımı söyledim.
1602702580015.png

Şuradaki tüm tikleri açık ve kapalı denedim. Alttaki regenerate tuşuna da bastım.
Boş bir proje açtım orda da çalışmıyor.
Sonunda.
Çözümü buldum. Her şeyi denediyseniz ve olmuyorsa çözüm şu:
Package Manager'a gelip orda "Visual Studio Editor" paketini silin.

Bu kadar. Şu basit çözüm için 2 gün uğraştım. Gözüm ağrırken gece 1'e kadar durdum çözümü için.
Ama kafama takılan tek şey her seferinde yeni projelerde bunu mu yapacağım?
Abi dediğini yaptım, açılıyor ancak Visual Studio Unity ile bağlantılı değil. Scriptlerde hata oluyor.
Visual Studio'yu nasıl indirdiğinizi bilmiyorum, yani Unity'nin setup'ından mı yoksa sonradan mı?
Aklıma gelen şeyleri yazacağım o yüzden, alttakiler ayrı çözümler onları deneyebilirsiniz.

1. Visual Studio'yu kapatıp tekrar açın, bunu yapmışsınızdır zaten.
2. Unity projesine girin ve .sln, .csproj ile biten dosyaları bir de .vs klasörünü silin; bu dosyalar tekrar oluşacaktır merak etmeyin.
3. Hâlâ olmadıysa, Visual Studio'da üst kısımda "Uzantılar" diye bir yer olacak, oradan "Uzantıları Yönetin" kısmına gelin, sonra "Yüklü" kısmında bendeki bu şeyin yüklü olup olmadığına bakın.

1618963356280.png

Eğer yüklü değilse sorun o, bu linkten onu indirin. Sonrasında çalışması gerekiyor.

Yukarıda yaptığımı söyledim.
Eki Görüntüle 702241
Şuradaki tüm tikleri açık ve kapalı denedim. Alttaki regenerate tuşuna da bastım.
Boş bir proje açtım orada da çalışmıyor.
Sonunda.
Çözümü buldum. Her şeyi denediyseniz ve olmuyorsa çözüm şu:
Package Manager'a gelip orada "Visual Studio editor" paketini silin.

Bu kadar. Şu basit çözüm için 2 gün uğraştım. Gözüm ağrırken gece 1'e kadar durdum çözümü için.
Ama kafama takılan tek şey her seferinde yeni projelerde bunu mu yapacağım?

Aga sen adamın dibisin <3

Unity'de bir projem vardı yeni versiyona geçirdim geçirirken de adını değiştirdim. Ama kodlara ya da hatalara tıklayınca eskiden Visual Studio'da kodumun açılması gerekirken açılmıyor. Visual Studio editor ve Visual Studio Code editor ismindeki paketleri güncellemeyi denedim. External tool bölümünde script tool Visual Studio olarak görünüyor ama açılmıyor. Hatta Visual Studio'nun dosyasından bulmayı bile denedim ama hala olmadı. Proje dosyalarındaki ".sln" ve ".csproj" uzantılı dosyaları da sildim ama olmadı.
İlginçtir ki, normal metin belgesi falan olarak da açılmıyor, mouse ikonu yükleniyor görünüyor sonra bir şey olmuyor.
Unity 2019'dan 2020.1'e geçirdim. Visual Studio ise 2019.

Çözümünü bilen varsa yazsın lütfen.

Allah razı olsun, ya da her neye inanıyorsan teşekkür ederim, minnettarım. Üç gündür bir Visual'ı bir Unity dosyalarını silip silip baştan yüklüyordum.

Yeni konular

Geri
Yukarı