Unity'de C# kodlamak için IDE önerisi

297179

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Unity'de oyun yapmak istiyorum, haliyle script yazmak ve scriptleri yazmak için bir IDE gerekiyor... Bunun için cihazımda fazla alan yok. Bana bu konuda yardımcı olabilecek, fazla karışık olmayan, düşük depolama isteyen bir IDE önermenizi rica ediyorum. (Visual Studio ve Unity'yi aynı anda indirecek depolamam yok. Şu anda 10 GB boş alan var.)

Bence IDE kullanma, absürt bir cevap gibi gelebilir ama söylediklerim gerçekten mantıklı. Eğer IDE'nin bütün özelliklerinden yararlanırsan, Autocomplete, debug vs. projelerini üretim hızın gerçekten artar. Ama öğrendiklerin aklında yer edinmez. 2-3 Yıldır Web Tasarım ile uğraşıyorum, her seferinde CSS ile <div> ortalamak için kod kopyalıyorum, çünkü gidip onu bir kere okumadım, kendim yazmadım. Not defterine Java kodu yazan arkadaşım vardı, şimdi her türlü Syntax'a hakim. Editör için Sublime Text kullanabilirsin, eğer illa IDE kullanacağım diyorsan MonoDevelop var boyutunu bilmiyorum ama yeterse kullanırsın.

Notepad++. Yani IDE'ye gerek yok kanka.
Notepad++ gelişmiş bir metin düzenleyicidir.

Bu yazılım C++ için değil mi?
-Edit.
(Araştırdım) İsminden dolayı öyle hatırlıyorum demek ki sadece C++ ile kodlandığı için ismi o şekilde sanırım. Bu uygulama işimi görür gibi teşekkürler.

Son düzenleme:
Bu yazılım C++ için değil mi?
-Edit.
(Araştırdım) İsminden dolayı öyle hatırlıyorum demek ki sadece C++ ile kodlandığı için ismi o şekilde sanırım. Bu uygulama işimi görür gibi teşekkürler.
Kanka alakası yok. Bu gelişmiş bir metin düzenleme aracı.

VS Code ve gerekli eklentiler.
Zaten kendisi 250 MB yer kaplıyor.
Gerekli eklentiler hangileri? Ekran görüntüsü 2024-01-17 213709.png

Geri
Yukarı