Çözüldü Unity'de kod oluştururken hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Furkannnn

Kilopat
Daha fazla  
İlk başlarda böyle bir sorun yoktu basit kodlarla çalışıyordum sonra böyle bir hata vermeye başladı ne kadar kaldırıp tekrar yüklesem de aynı hatayı veriyor.

Dosya Ekleri

• yardım hata.PNG
    yardım hata.PNG
    369,1 KB · Görüntüleme: 149
Çözüm
Hocam önce kodlama eğitimi almanı tavsiye ederim. Yaptığın kod hataları o kadar basit bir şey ki.
- new sözcüğü C# diline özel bir keyword. Bu keywordü değişken isimlerde kullanamazsın.
- 1.png dosyasındaki 7. Ve 8. Satırları yer değiştir.
İlk yüklediğim zamanlarda da böyle bir hata vermişti kaldırıp yüklemiştim düzelmişti ama gene aynı hatayı vermeye başladı.
Yeni kod oluşturmaya başladığımda direk bu hataları veriyor herhangi bir kod yazmadım.

Dosya Ekleri

• hata.PNG
    hata.PNG
    291,6 KB · Görüntüleme: 92
Ekran Alıntısı.PNG

Bu hatalar kaldı geriye unity'nin yerini değiştirmiştim, D: ' ye kurdum acaba ondan mı oluyor. Bazı ayarları resimlerde gösterdim.
Başlarda "unity ve visual studio eşleşmiyor" hatası veriyordu acaba biri C:' ye kurulu diğeri de D:' ye kurulu diyemi ?

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    199,6 KB · Görüntüleme: 91
  • 2.PNG
    2.PNG
    238,6 KB · Görüntüleme: 55
  • 3.PNG
    3.PNG
    52,2 KB · Görüntüleme: 48
  • 4.PNG
    4.PNG
    215 KB · Görüntüleme: 47
  • hataa.PNG
    hataa.PNG
    251,7 KB · Görüntüleme: 80
Hocam önce kodlama eğitimi almanı tavsiye ederim. Yaptığın kod hataları o kadar basit bir şey ki.
- new sözcüğü C# diline özel bir keyword. Bu keywordü değişken isimlerde kullanamazsın.
- 1.png dosyasındaki 7. Ve 8. Satırları yer değiştir.

Çözüm
Evet eşleştirdim.

Zaten yeni başladım kodlamaya sorun şu ben hiçbir kod yazmasam bile unity bana bu hataları veriyor 1.png de bulunan kodu o sıra yazdım dikkat etmemişim. (yeri değil ama sizin bana bir eğitim kanalı tavsiyeniz var mı?) Şuan unity'nin resmi sitesindeki dökümanları translate ederek çalışıyorum. :)

Şuan tekrar kaldırıp yüklüyorum yeni bir isim girdiğimde büyük ihtimal gene hata verecek. Yüklendiği zaman "new" sözcüğünü tamamen kaldırıp yeni bir isim denicem bakalım.

Geri
Yukarı