Unreal Engine için GTX1070 sisteme yükseltme önerisi

tunahan98

Hectopat
Mobil platform için 3D oyun yapmayı planlıyorum. Bunun için sistemimde gereken minimum çekirdek sayısı ne olmalı. RAM kaç GB gerekli?
Şu anki sistemimde 16 GB 3200MHz RAM GTX 1070 AMD Ryzen 5 1400 (değiştirmeyi planlıyorum) var.

Son düzenleyen: Moderatör:

SSD yoksa SSD al ve işlemci değiş bence. 2 3 seneye ekran kartı ve RAM arttırırsan tamamdır bence.

Mobil platform için 3D oyun yapmayı planlıyorum. Bunun için sistemimde gereken minimum çekirdek sayısı ne olmalı. RAM kaç GB gerekli?
Şu anki sistemimde 16 GB 3200MHz RAM GTX 1070 AMD Ryzen 5 1400 (değiştirmeyi planlıyorum) var.
Ben de amatör oyun yapımcısı sayılırım. Bilgisayarın 3D mobil oyun geliştirmek için gayet yeterli. Yükseltme şart değil. Hatta orta-üst seviyede PC oyunu bile geliştirebilirsin.

Bende unity ile mobil oyun yapıyorum , bence 2000mbs üstü 500 gb m2 ssd alabilirsn isine cok yardimci olur , ramler gayet iyi ekran efsane , o islemci ekran kartina dar bogaz yapmiyor ? Yapmiyorsa sistem iyi

Bende unity ile mobil oyun yapıyorum , bence 2000mbs üstü 500 gb m2 ssd alabilirsn isine cok yardimci olur , ramler gayet iyi ekran efsane , o islemci ekran kartina dar bogaz yapmiyor ? Yapmiyorsa sistem iyi
Sistemin tek eksiği SSD gibi duruyor zaten. Dosyaları hızlı açması, hızlı build vs için gerekli olabilir ama şart değil. Eğer arkadaşın kısıtlı bir bütçesi var ise kendisini boş yere zora sokmasını önermem ben :)

Ayrıca, eski bilgisayarımda GTX 960, i7 2600, 8 GB RAM ile oyun geliştiriyordum. Konu da açmıştım oradan bakabilirsiniz isterseniz oyuna. Ve bilgisayar bir sürü program açtığım için RAM’in bir tık zorlanması harici hiçbir sorun çıkarmadı. Zaten arkadaş anladığım kadarıyla yeni yeni başlayacak bu işlere. Elindeki PC gayet işini görecektir ;)

Geri
Yukarı