Unreal Engine için MacBook seçimi

Frukoo

Yoctopat
Daha fazla  
Şimdi oyun yazılımı öğrencem (Unreal Engine, Unity tarzı) MacBook düşünüyorum sizce MacBook Air M1 8 GB RAM 256 GB SSD mi yoksa MacBook Air M1 8 GB RAM 512 GB SSD mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yazılımla kalmayıp oyun yapacaksanız MacBook almanızı önermem, sadece yazılım kısmıyla ilgilenecekseniz alınabilir. Aradaki fiyat farkı ne kadar?

Oyun geliştirme için Mac kullanmanızı tavsiye etmem.
Macbook Air gibi GPU yönünden aşırı zayıf bir cihazı game dev için kullanmak anlamsız. Hele 8GB ile kullanmak daha da anlamsız. Unreal Engine 4 16 ile güç bela çalışırken UE5 16GB ram ile çoğu projeyi tamamlayamayacak kadar ram tüketimine sahip. 32GB öneriliyor UE5 için. Unity içinde yine aynı şekilde min 16GB bellek şart.

Oyun geliştirme için Mac kullanmanızı tavsiye etmem.
MacBook Air gibi GPU yönünden aşırı zayıf bir cihazı Game dev için kullanmak anlamsız. Hele 8 GB ile kullanmak daha da anlamsız. Unreal Engine 4 16 ile güç bela çalışırken UE5 16 GB RAM ile çoğu projeyi tamamlayamayacak kadar RAM tüketimine sahip. 32 GB öneriliyor UE5 için. Unity içinde yine aynı şekildemin 16 GB bellek şart.

Hayır benim 8 GB RAM sistem RX Vega 10 Unreal Engine çalıştırıyor hatta projede geliştirebiliyorum Unity hayli hayli çalışır.

Geri
Yukarı