Unreal Engine için MacBook seçimi

Zaten UE 4 ilede profesyonel oyunlar geliştirebilirsin.
UE4 için 16 GB yetiyor ancak önerilen 32. Düşük değil, yüksek çözünürlüklü dokuları yüklemeye başladığında UE4 ve UE5 şişmeye başlıyor. Bak ısrarla yüksek diyorum. Algılamanda sorun yoksa. Ayrıca çalıştığın dünya büyüdükçe gereken bellek miktarı artıyor. İnsanlar salak değil yada fantezi kasmıyor 32GB ramli sistemler toplarken. 8GB yetiyor olsa, indie geliştiriciler bile 16GB+ bellek için zorlamazlar ceplerini.

UE 4 için 16 GB yetiyor ancak önerilen 32. düşük değil, yüksek çözünürlüklü dokuları yüklemeye başladığında UE 4 ve UE5 şişmeye başlıyor. Bak ısrarla yüksek diyorum. Algılamanda sorun yoksa. Ayrıca çalıştığın dünya büyüdükçe gereken bellek miktarı artıyor. İnsanlar salak değil ya da fantezi kasmıyor 32 GB RAM'li sistemler toplarken. 8 GB yetiyor olsa, indie geliştiriciler bile 16 GB+ bellek için zorlamazlar ceplerini.

Zaten 16 GB sistem önerdim zaten bu yüksek doku paketlerinde de yeter büyük oyunlar fazlasıyla yazabilirsin.

Unreal 5 ile gelen popüler özellikler bildiğim kadarıyla şu an Mac'te desteklenmiyor. Epic için Mac öncelikli bir platform değil diye biliyorum.

Şu videoyu inceleyebilirsiniz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı