Upgrading Iomega ix2-200 to Cloud Edition

Last week i have succesfully upgraded from the normal to the cloud edition using these instructions, now i wanted to fix the unit of a buddy of mine, and the link does not work anymore to the Decrypted! ix2-200 Cloud Edition Firmware 3.1.12.47838 . Is there anybody that can provide that file ? i have deleted it from my system and usb stick... the download was working untill a week ago, and it does not work anymore.. please help us. Thanks from the Netherlands !

Son düzenleyen: Moderatör:
Dear Burak,
I followed the instructions described but with no success.

When I press the reset button during the NAS initialization, after 60-70 seconds the usb drive starts blinking, however it stops after few seconds (it blinks for 5 seconds, stops, blinks for more 3 seconds and stops).
When I plug out the usb drive and insert it on PC, I can verify the TAR file was not decompressed.

Do you have some idea about what's going on?

Thanks a lot,

Hutger

Try another USB drive.

Burak Bey,
Günaydın.

Forumdaki Iomega Store Center x2 200 ile ilgili yorumlarınız için oldukça aydınlatıcı, katkılarınız için teşekkürler.
Size bu konuda bir soru sormak istiyorum. İçindeki mevcut diskleri kullanarak store center yazılımını Cloud versiyonuna yükseltebilirmiyiz.

Diğer bir sorum ise bu cihaz yerine WD My Cloud 3 TB düşünüyorum ne dersiniz. ?

Şimdiden teşekkürler.

Cenap Özsaraç

Cenap Bey az bekleyin. Editörümüz Haluk Sekendiz ZyXEL NAS aldı ve çok yakında rehberler hazırlayacak. O rehberler gelmeden NAS almayın derim.

Disk konusuna da yine ben cevap vereyim: Verileri yedeklemeden disk değişimine kalkışmayın. Var olan disklerle olacağını sanmıyorum zira işletim sistemi diske yazılmakta. O yüzden önce diskleri silip öyle takıyoruz.

Burak Bey,
Günaydın.

Forumdaki Iomega Store Center x2 200 ile ilgili yorumlarınız için oldukça aydınlatıcı, katkılarınız için teşekkürler.
Size bu konuda bir soru sormak istiyorum. İçindeki mevcut diskleri kullanarak store center yazılımını Cloud versiyonuna yükseltebilirmiyiz.

Diğer bir sorum ise bu cihaz yerine WD My Cloud 3 TB düşünüyorum ne dersiniz. ?

Şimdiden teşekkürler.

Cenap Özsaraç

Tavsiye isterseniz: Zyxel NSA320'yi öneririm. Kısa süre sonra kişisel bulut sistemi ile ilgili detaylı bir rehber hazırlayacağım. Şu an sistemi kurdum, test uçuşları yapıyorum.

İlginize çok teşkkür ederim. Bir de QNAP TS -112 ve QNAP TS -269 kafamı kurcalıyor. ?
Dört Gözle Zyxel NSA320 yorumlarınızı bekliyorum....:)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginize çok teşkkür ederim. Bir de QNAP TS -112 ve QNAP TS -269 kafamı kurcalıyor. ?
Dört Gözle Zyxel NSA320 yorumlarınızı bekliyorum....:)

Kullanma amacınız, seçimi kolaylaştıracaktır. Beklentiniz; sadece ağ depolama mı yoksa bulut/ftp tarzı uygulamalar mı?

Bu arada NSA320 270 tl'den satılıyor, kaçırmayın derim. Vatan'da 571 tl;

Depolama Ünitesi 2 Disk Yuvalı 1xGigabit Eth, 2XSATA 3xUSB 2.0, RAID 0, 1 ve JBOD - BizdeHesapli.Com

Geri
Yukarı