Upload hızı testlerle uyuşmuyor

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda Turkcell Superonline internetimi bağlattırdım. Fakat 10 mb/sn upload almam gerekirken testlerde normal fakat PC ve bilgisayalarda 3MB /sn upload alıyorum. Teknik servis geldiği zaman bu hatayla ilk defa karşılaştıklarını ama çözemediklerini söyledi ne yapmam gerekiyor.

Not: Ethernet kablosu değiştirildi, eve giren kabloda sıkıntı yok, 3 kere modem değişikliği yapıldı, başka modem denendi daha önceki internetim Türk Telekom ve onda 10mb/sn alabiliyordum.

Bilgisayarım veya farklı bir şey 3mb/sn de kısıtlıyor indirme ilk başladığı zaman 10mb/sn gösteriyor 5 saniye sonra 3'e düşüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Yakın zamanda Turkcell Superonline internetimi bağlattırdım. Fakat 10 mb/sn upload almam gerekirken testlerde normal fakat PC ve bilgisayalarda 3MB /sn upload alıyorum. Teknik servis geldiği zaman bu hatayla ilk defa karşılaştıklarını ama çözemediklerini söyledi ne yapmam gerekiyor.

Not: Ethernet kablosu değiştirildi, eve giren kabloda sıkıntı yok, 3 kere modem değişikliği yapıldı, başka modem denendi daha önceki internetim Türk Telekom ve onda 10mb/sn alabiliyordum.

Bilgisayarım veya farklı bir şey 3mb/sn de kısıtlıyor indirme ilk başladığı zaman 10mb/sn gösteriyor 5 saniye sonra 3'e düşüyor.

Aldğınız paket kaç mbsp?

Aslında aldığınız değerler normal. Hız testlerinde değeriniz mbps cinsinden ölçülür. Ancak indirme işlemi MB/sn cinsinden gösterilir. Aldığınız mbps değerini 8'e bölerek bulabilirsiniz.

Aslında aldığınız değerler normal. Hız testlerinde değeriniz mbsp cinsinden ölçülür. Ancak indirme işlemi MB/sn cinsinden gösterilir. Aldığınız mbps değerini 8'e bölerek bulabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-01_190947519.png
    resim_2024-04-01_190947519.png
    11,6 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:
Aslında aldığınız değerler normal. Hız testlerinde değeriniz mbsp cinsinden ölçülür. Ancak indirme işlemi MB/sn cinsinden gösterilir. Aldığınız mbsp değerini 8'e bölerek bulabilirsiniz.
Cevap verdiğin için çok teşekkür ederim fakat paketi alırken 10mb/sn upload tahhütleri vardı yani paket içeriğinde öyle yazıyordu

Dosya Ekleri

• resim_2024-04-01_191512910.png
    resim_2024-04-01_191512910.png
    116,8 KB · Görüntüleme: 4

Geri
Yukarı